Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sulmi vdekjeprurëse në kishë dhe hotel, ish deputeti i PD: Beteja është e madhe për…

Postuar: 21/04/2019 - 11:05

Pas sulmeve vdekjeprurëse në Sri Lanka që lanë pas mbi 100 të vdekur, ish-deputeti demokrat, Tritan Shehu shkruan se ky është një akt monstruoz terrorist.

Sipas tij, sulme të tilla konfirmojnë të vërtetën, se beteja e madhe për paqe, demokraci, bashkëjetesë, plurikulturë, liri e zhvillim nuk ka përfunduar e është akoma e hapur.
 
Reagimi i plotë i Tritan Shehut:
 
Te gjthe keqardhjen per viktimat e shumta sot ne Sri Lanka, perbuzjen e thelle ndaj terrorizmit e radikalizmit.
 
Nje krim monstruoz terrorist, mbi bazën e ekstremizmit, radikalizmit, fondamentalizmit, mire i organizuar e i gjere, kete dite te Pashkeve godet jo vetem kristianet, por njerezimin mbare, vlerat tona universale.
 
Mbi 150 te vrare ne Kisha e hotele te Sri Lankës nga struktura te tilla kriminale, qe përdorin emrin e Zotit e Fesë, veçse për qëllime nga me te errëtat e antinjerëzore.
 
Te tilla ngjarje konfirmojnë te vërtetën, se beteja e madhe per paqe, demokraci, bashkejetese, plurikulture, liri e zhvillim nuk ka përfunduar e është akoma e hapur, pavaresisht se shpesh kamuflohet ne forma te ndryshme dhe e keqja tentohet te ofrohet e “sheqerosur”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 23:56

Familja e presidentit, Ilir Meta gjatë vitit 2018 ka mundur të fusë në arkën e vet, ndër të tjera edhe 39 mijë euro nga shitja e një shtëpie.Në deklaratën e pasurisë të dorëzuar në ILDKP, familja presidenciale ka dekl

Postuar: 23/05/2019 - 22:38

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma deklaroi në emisionin Open se letrat e Edi Ramës

Postuar: 23/05/2019 - 22:38

Duke folur për debatin për krizën politike gazetari Robert Rakipllari ka pyetur drejtpërdrejt Ber

Postuar: 23/05/2019 - 22:30

Sali Berisha ka komentuar “sulmin” mbi ambasadorin e OSBE-së, Bernd Borchardt.

Postuar: 23/05/2019 - 22:26

Të shtunën pritet të zhvillohet protesta e radhës kombëtare e opozitës, përpara Kryeministrisë.

Postuar: 23/05/2019 - 22:16

Kryetari i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi, i cili hyri në Kuvend pas vendimit të opozitës për

Postuar: 23/05/2019 - 22:11

“Unë kam një princip e mbaj dhe e them. Me Edi Ramën nuk mbahen zgjedhjet.