BREAKING NEWS

Fatos Klosi dhe Petro Koçi: DASH goditje nën brez armiqve të reformës në drejtësi, Meta-Berisha dyshja më e shqetësuar

Fatos Klosi dhe Petro Koçi: DASH goditje nën brez armiqve të
x

Politike

SURPRIZA! Deputeti i njohur tradhton opozitën parlamentare, rikthehet në Partinë Demokratike

SURPRIZA! Deputeti i njohur tradhton opozitën parlamentare, rikthehet

Tashmë kemi hyrë në 100 ditshin e fundit përpara datës së zgjedhjeve dhe në pamje të parë duket se situata është e ndezur.

Merkatoja e partive politike mbetet aktive, sidomos mes Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim nuk po ndalet, por jo vetëm kaq, pasi lëvizje kanë filluar edhe brenda opozitës në Kuvend.

Deputeti Korab Lita, ka ‘tradhtuar’ opozitën e re parlamentare.

Ai mësohet se është rreshtuar në krah të PD-së dhe do ta mbështesë këtë parti, pasi falë saj ka hyrë në Kuvend.

Lita la të kuptohet se mes opozitës në Parlament kanë nisur krisjet e para, ku ai deklaroi se çdo deputet që ka hyrë nga listat e PD përfaqëson atë parti, ndonëse Myslim Murrizi së bashku me disa deputetë të tjerë kanë dalë kundër Lulzim Bashës, duke krijuar edhe parti të re për të hyrë në zgjedhjet e 25 prillit.

Më të lexuarat