BREAKING NEWS

Berisha e Meta në unison kundër bashkëqeverisjes PS-PD, mesazhe e paralajmërime Bashës të refuzojë ofertën e Ramës

Berisha e Meta në unison kundër bashkëqeverisjes PS-PD, mesazhe e
x

Politike

SURPRIZAT! Zbardhet sondazhi i dytë nga Euronews: Rama apo Basha! Ja kush do të jetë kryeministër sipas shqiptarëve

SURPRIZAT! Zbardhet sondazhi i dytë nga Euronews: Rama apo Basha! Ja kush

Sondazhi i dytë i Euronews Albania dhe MRB, tregon se popullariteti për kreun e PS-së, Edi Rama ka pësuar ulje, por megjithatë ai mbetet më popullor se kryetari i PD-së Lulzim Basha, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi.

Rama vlerësohet nga 44.9% e të pyeturve nga 49.1% që ishte në sondazhin e parë, ndërkohë Basha ka fituar 1.7% më tepër popullaritet.

Shqiptarët shohin më shumë Edi Ramën se sa Lulzim Bashën si të përshtatshëm për të qenë kryeministër, ndërkohë që më shumë se çereku i tyre – kryesisht të rinj – nuk vlerëson asnjërin si të tillë.

Rama vlerësohet nga 42.4% si kryeministër i përshtatshëm, ndërsa Basha 28.1%.

SURPRIZAT! Zbardhet sondazhi i dytë nga Euronews: Rama apo Basha! Ja kush

Më të lexuarat