BREAKING NEWS

Publikohet përditësimi më i fundit i Ministrisë së Shëndetësisë, zbardhet shifra: Ja sa të infektuar me koronavirus u shënuan ditën e sotme

Publikohet përditësimi më i fundit i Ministrisë së
x

Politike

Synon postin e ministrit të Brendshëm në qeverinë Basha? Gazmend Bardhi flet hapur, tregon lëvizjen e parë që do të bëjë nëse PD vjen në pushtet

Synon postin e ministrit të Brendshëm në qeverinë Basha?

Gazmend Bardhi është përfolur se do jetë pjesë e kabinetit të qeverisë Basha, nëse Partia Demokratike arrin të sigurojë votat e nevojshme për të formuar qeverinë e re pas 25 Prillit.

Sekretari i Përgjithshëm të PD-së, gjatë një interviste televizive, u pyet se cila do të ishte lëvizja e parë që do të bënte nëse në qeverinë e re, nëse do të merrte detyrën e ministrit të Brendshëm.

Sekretari i Përgjithshëm të PD-së nuk mohoi në asnjë moment se mund të mos jetë në këtë post, por iu përgjigj pyetjes duke thënë se “do bëj goditje ndaj krimit të organizuar dhe korrupsionit”.