BREAKING NEWS

‘S’do lemë gur pa luajtur’, kryeministri Rama niset drejt SHBA dhe jep lajmin e madh për qytetarët

‘S’do lemë gur pa luajtur’, kryeministri Rama niset drejt
x

Politike

Synon të bëhet lider i opozitës? Meta flet gjermanisht dhe i befason të gjithë: Nuk dal dot në rrugë! Më vijnë mesazhe...

Synon të bëhet lider i opozitës? Meta flet gjermanisht dhe i

Presidenti Ilir Meta foli gjermanisht në studion e "Zonë e Lirë" dhe tha: Alles zur richtigen Zeit (Çdo gjë në kohën e duhur).

Më tej, ai u shpreh se nuk del dot në rrugë sepse i kërkojnë që të shpërndajë parlamentin.

Meta: Nuk dal dot në rrugë se më thonë shpërndaje.

Çani: Më vijnë mesazhe më thonë ky duhet të jetë lideri i opozitës.

Meta: Unë sot jam lideri i Shqipërisë jo i opozitës. S’më intereson të jem lideri i opozitës.

Curri: Nëse njerëzit nuk do motivohen të reagojnë fizikisht dhe shpirtërisht, pasi kodi e bën luftën jo të barabartë. Nuk ka zgjidhje tjetër veçse një reagim të fuqishëm.

Meta: Populli shqiptar në 25 prill do shkojë me muzikën e Avzi Nelës të votojnë. Do vendosin sovranitetin dhe do tregojnë që s’janë popull kavje, që nuk iu ngrefet siç thotë ai, e keni dëgjuar e çfarë ka thënë.

 

Më të lexuarat