Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tabaku hedh akuza të forta: Buxheti i shtetit ‘plaçkë’ për bizneset e qeverisë

Postuar: 24/09/2018 - 11:41

Partia Demokratike në një konferencë për shtyp po prezanton propozimin e saj për masat antimafia për çlirimin e ekonomisë, siç thuhet nga PD, “nga korrupsioni dhe oligarkia”. Basha prezantoi alternativën e PD-së për të ndalur dhënien e koncesioneve abuzive përmes ndryshimit të Ligjit “Antimafia”.

Pas fjalës së kryetarit të Partisë Demokratike ka folur Jorida Tabaku ku ka hedhur akuza të forta për qeverinë që bën trajtime preferenciale për bizneset.

“Buxheti i shtetit ‘plaçkë’ për bizneset e qeverisë. Qeveria ka bërë abuzime të shumta dhe të paprecedentë me pasurinë publike. Qeveria ka bërë trajtim preferencial për bizneset”, u shpreh deputetja e Partisë Demokratik, Jorida Tabaku.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/06/2019 - 20:59

Kryetari i grupit parlamentar në Partinë Socialiste, Taulant Balla shprehet se Kuvendi i Republikës nesër do të miratojë paketën ligjore me qëllim forcimin e luftës kundër pastrimit të parave dhe financimit të terrori

Postuar: 16/06/2019 - 20:55

Ish-deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari ka reaguar pas takimit elektoral, që kryeministri Rama z

Postuar: 16/06/2019 - 20:50

Socialistët e Përmetit festuan dje 28 vjetorin e themelimit të partisë.

Postuar: 16/06/2019 - 20:45

Edhe ditën e sotme disa militantë të opozitës kanë dalë në protestë kundra kryeministrit Edi Rama

Postuar: 16/06/2019 - 20:09

Rama u shpreh nga Pogradeci sot se opozita po bën çmos që negociatat të mos hapen me Bashkimin Eu

Postuar: 16/06/2019 - 19:46

Gjykata e Elbasanit la sot në burg, katër nga shtatë të arrestuarit në lidhje me tensionet e ndod

Postuar: 16/06/2019 - 19:33

Kreu i PD, Lulzim Basha, në një deklaratë për mediat ka reaguar pas dhënies së masës arrest me bu