Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tabaku: Mungesë serioziteti, programi duhet të jepet përmes kuvendit

Tabaku: Mungesë serioziteti, programi duhet të jepet përmes kuvendit

Postuar: 10/09/2013 - 20:33

Ka reaguar grupi parlamentar i PD, menjëherë sapo u bë publik programi i qeverisë Rama. Reagimi ka ardhur përmes zëdhënëses së  këtij grupi, Jorida Tabaku e cila ka bërë me dije se PS ka treguar mungesë transparence dhe serioziteti pasi programi duhet të jepet përmes kuvendit.

“Programi nuk është vënë në dispozicion nga Kuvendi. Mungesa e programit është mungesë transparence dhe serioziteti. Është e turpshme përpjekja për mungesën e programit”, u shpreh Tabaku në reagimin e saj.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/10/2019 - 23:25

Presidenti, Ilir Meta pasi ç’dekretoi zgjedhjet e 30 Qershorit, caktoi një tjetër datë që shqiptarët të vononin. Kjo datë sipas tij ishte pikërisht dita e sotme, 13 tetor 2019.

Postuar: 13/10/2019 - 22:59

Avokati Altin Goxhaj shprehet se ka ndodhur në Paris, marsin e kaluar një takim mes kryeministrit

Postuar: 13/10/2019 - 22:35

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho ka reaguar në lidhje me shoqërimet e kryera tek Unaza e

Postuar: 13/10/2019 - 22:01

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili shprehet se mbështet deri në fund politikisht, si dhe nga pikëp

Postuar: 13/10/2019 - 21:31

Kryedemokrati, Lulzim Basha ka reaguar ashpër pas shoqërimit në polici të ish-deputetit Klevis Ba

Postuar: 13/10/2019 - 21:02

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dhendias ka ripërsëritur se një prej kushteve kryesore që kërkon At

Postuar: 13/10/2019 - 20:44

Ish-deputeti demokrat Ervin Salianji shprehet se protesta ishte e ligjshme dhe se policia po vepr