BREAKING NEWS

“Shmangni lëvizjet gjatë natës”, nisin reshjet e dëborës, policia apel shoferëve

“Shmangni lëvizjet gjatë natës”, nisin reshjet e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal”/ Deputeti i PD-së shpërthen në ironi: Rama përngjan shumë me Lady Gaga! Është një njeri i cirkut, bën gafa sepse…

Çështja “McGonigal”/ Deputeti i PD-së
x
BREAKING NEWS

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i PD-së: Kryeministri është i papërgjegjshëm për të mbajtur postin

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i
x
BREAKING NEWS

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji vetëm opozitës që janë të përçarë, por edhe...

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj kryeministrit: Rama i sheh institucionet si copa letre

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj
x
BREAKING NEWS

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e zezë", Milaim Zeka del me deklaratën befasuese: Faik Ymeri shantazhoi biznesmenët në emër të McGonigal

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek do të shiten nafta dhe benzina

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek
x

Politike

Tabaku: Shqiptarët blenë 9% më pak karburant dhe paguan 185 mln euro më shumë, qeveria asnjë masë për të ndihmuar qytetarët gjatë dimrit

Tabaku: Shqiptarët blenë 9% më pak karburant dhe paguan 185 mln

N/kryetarja e PD zyrtare, Jorida Tabaku u shpreh në rrjetet sociale se inflacioni në vend vazhdon të rritet teksa tregoi se qytetarët shqiptarë kanë vlerë 9% më pak karburant, por kanë paguar 185 milionë euro më shumë. Ajo fajësoi qeverinë socialiste se ka shtrenjtuar çmimet e lëndëve djegëse dhe produkteve bazë ushqimore dhe taksat. Sipas Tabakut, qeveria po mënjanon shumicën e qytetarëve nga mbrojtja dhe lehtësimi ekonomik. “Çdo ditë kam pyetje nga qytetarët se çfarë është inflacioni?! Shembull më të mirë për ta shpjeguar se sa fakti që shqiptarët kanë blerë 9% më pak karburant dhe kanë paguar 185 mln euro më shumë, nuk ka. Sot çdo produkt, nga karburanti deri tek ushqimet: buka, veza, qumështi, kushtojnë më shtrenjtë. Ky është inflacioni! Ky është inflacioni socialist. Si rezultat i rritjes së taksave dhe mungesës së vëmendjes së qeverisë”, shprehet fillimisht deputetja demokrate. Më tej, ajo ngriti shqetësimin se me nisjen e dimrit të ftohtë dhe me reshje të shumta, por dhe me situatë të vështirë energjitike të paralajmëruar nga qeveria, qeveria nuk ka publikuar asnjë plan masash ekonomike, energjitike dhe sociale për qytetarët. “Në fillim të dhjetorit, të një muaji të vështirë, të një dimri të vështirë nuk kemi asnjë përgjigje reale nga qeveria se cilat do jenë masat për të ndihmuar Shqipërinë dhe shqiptarët”, përfundoi mesazhin e saj n/kryetarja e PD zyrtare, Jorida Tabaku.

 

Më të lexuarat