Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Takim ‘kokë më kokë’ me Metën, Koço Kokëdhima zbulon çfarë vendosën për datën e zgjedhjeve: Dua të konfirmoj se...

Postuar: 13/06/2019 - 13:50

Kreu i partisë 'Zgjidhja' Koço Kokëdhima ka përfunduar takimin me presidentin Ilir Meta në Presidencë.

Ky takim erdhi në kuadrin e konsultimeve që kreu i shtetit ka marrë me partitë politike për të vendosur një datë të re zgjedhjesh, pas anulimit të 30 qershorit.

Në një prononcim për mediat, Kokëdhima u shpreh se nuk është e rëndësishme një datë e re zgjedhjesh, por që ato të jenë demokratike. Po ashtu Kokëdhima i kërkoi partive politike të reflektojnë për situatën

“Edhe njëherë unë dua të konfirmoj këtu që nuk është thelbësore thjeshtë një datë e re, por duhet të shkojmë në zgjedhje me standarde. Nga ky moment duhet që të gjitha palët të reflektojnë, me qëllim që të demokratizohen, qeverisja, zgjedhjet, partitë dhe t’i kthehet sovranitet popullit”, tha ai për gazetarët.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/09/2019 - 18:37

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe zëvendëskryeministri Erion Braçe ndoqën nga afër situatën në terren në zonën e Kasharit, ku është raportuar për disa familje të prekura nga lëkundjet e fuqishme të tërm

Postuar: 22/09/2019 - 18:30

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj kanë vizituar një familje në njësi

Postuar: 22/09/2019 - 18:15

Zv/ kryeministri Erjon Braçe premtoi se ditën e mërkurë qeveria do të miratojë një VKM e cila p

Postuar: 22/09/2019 - 17:56

Kreu i Partisë së Ballit Kombëtar, Adriatik Alimadhi, u fut në Parlament disa muaj më parë, duke

Postuar: 22/09/2019 - 17:37

Përmes një postimi në Facebook, ish- deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari u shpreh se qeveria duh

Postuar: 22/09/2019 - 17:24

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka mbledhur të gjitha strukturat e posaçme të Drejtorisë së

Postuar: 22/09/2019 - 17:18

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka thirrur në një mbledhje urgjente Shtabin e Emergjencave në Bashkinë