Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Takimi i Ramës në Shkodër, Ademi bën hapin që nuk parashikohej: I bëj thirrje Policisë

Postuar: 20/06/2019 - 17:23

Kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi pak para mbërritjes së kryeministrit Edi Rama në Shkodër, ka propozuar një pakt duke u shprehur: ‘Marshimi i militantëve të PD-së do të jetë paqësor nëse policia siguron mbarëvajtjen dhe qetësinë.’ Mbetet për t’u parë nëse ky pakt do të bëhet realitet.

Qindra forca RENEA kanë mbërritur në qytetin verior për të siguruar mbarëvajtjen e takimit të Ramës, ndërkohë që opozita ka organizuar një anti miting.

Ky është një uzurpim i paligjshëm. PD ka organizuar…, është marshim qytetar, janë zonja dhe zotërinj, të rinj dhe të reja, janë për formën e rrethimit të qytetit.

Ky është qyteti jonë dhe ne do të lëvizim të lirë në të gjitha rrugët e qytetit të Shkodrës që policia nuk duhet ta lejonte, por sigurisht duke ruajtur qetësinë. Pata një takim me punonjës së policisë së Shkodrës dhe i sigurova që ne do të ruajmë qetësinë, por edhe ata duhet të sigurohen që çdo gjë do të shkojë e qetë’, tha Ademi

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/11/2019 - 22:59

Kryeministri Edi Rama tha se pas marrëveshjes së “Shengenit Ballkanik” në Shqipëri do të kemi fluks turistësh kinezë

Postuar: 11/11/2019 - 22:52

Procesi i përzgjedhjes së anëtarëve është përfshirë nga një debat i ashpër mes palëve politike, p

Postuar: 11/11/2019 - 22:34

Kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja u shpreh se  senëse dy anëtaret Elsa Toska dhe Fion

Postuar: 11/11/2019 - 22:21

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj zbuluar arsyen pse shkoi në Bejrut ditët kur po shpëtohej 11-

Postuar: 11/11/2019 - 22:07

Albin Kurti tha se kryeministri Rama nuk është për shkëmbim territoresh.

Postuar: 11/11/2019 - 21:54

Deputeti i Kuvendit, Ralf Gjoni tha se politika shqiptare asnjëherë nuk kanë demonstruar vullnet&

Postuar: 11/11/2019 - 21:46

Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja iu përgjigjur presidentit Ilir Meta lidhur me mos re