Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Takimi në Ohër, kryeministri Rama publikon pamjet, i buzëqeshur krah Zaevit e Vuçiçit

Postuar: 09/11/2019 - 21:35

I pranishëm në takimin që po zhvillohet në Ohër, kryeministri Edi Rama ka shpërndarë një video me Kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiçin.

Rama shihet teksa takon dy liderët e tjerë dhe shkraun se janë të ftuar të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor.

“Në takimin e mirëseardhjes së Kryeministrit Zaev në vigjilje të Samitit të Ohrit nesër, ku janë të ftuar të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor si edhe partnerët nga Brukseli, Banka Europiane për Rindërtim e Zhvillim, Banka Botërore dhe Banka Europiane e Investimeve--”, shkruan Rama në Facebook.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/11/2019 - 17:00

Kandidati për Komisioner i Fqinjësisë së mirë dhe Zgjerimit, Oliver Varhelyi, shpalosi planet e tij për Ballkanin Perëndimor në Komisionin për Politikë të Jashtme të Parlamentit Evropian.

Postuar: 14/11/2019 - 16:43

Deputeti Lefter Maliqi u shpreh se votimi i dy emrave të Kushtetueses ishte një marrëveshje mes m

Postuar: 14/11/2019 - 16:40

Marsida Xhaferllari, e dekretuar si gjyqtare në Gjykatën Kushtetuese, ka reaguar pas vendimit të

Postuar: 14/11/2019 - 16:25

Ish deputeti i PD-së, Tritan Shehu ka reaguar pas betimit të anëtares së re Gjykatës Kushtetuese

Postuar: 14/11/2019 - 16:22

Deputeti Lefter Maliqi tha se zgjedhjet e parakohshme janë e vetmja zgjidhje që i duhet Shqipër

Postuar: 14/11/2019 - 16:10

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi prej disa ditësh ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku

Postuar: 14/11/2019 - 15:59

Prokuroria dhe policia vijojnë kërkimet për Agim Kajmakun ish-kreun e Bashkisë së Vorës, i cili a