BREAKING NEWS

“Është koha për të qenë trima, është koha për të luftuar”, Yuri Kim paralajmëron ndryshimin e madh, ja çfarë thotë për arrestimin e ‘peshqve të mëdhenj’

“Është koha për të qenë trima, është
x

Politike

Takimi që në orët e para të mëngjesit me Komsionin e Venecias, reagon menjëherë Lulzim Basha dhe zbulon çfarë ndodhi

Takimi që në orët e para të mëngjesit me Komsionin e

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas takimit me Komisionin e Vencias ka deklaruar se Shqipëria është në një krizë të thellë Kushtetuese.

“Takimi me komisonin ishte shumë i frutshëm. Shqipëria është në një krizë të thellë kushtetuese. Kemi një pushtet që nuk pyet as për komisonin e Venecias, që ka çuar në Kuvendin ilegjitim, ligjet antikushtetuese. Oligarkët bashkë me qeverinë kanë kapur zgjedhjet, kjo nuk është demokraci, ky nuk është shteti ligjor. Qeveria do të mbrojë krimet e veta. Qeveria ka kapur gjithçka. Një qeveri që palament që kanë nga dosjet 184 është peng i oligarkëve.  Zgjedhja që ne kërkojmë nuk e kërkojmë për veten tonë, ne sakrfikikuam gjithçka për shqiptarët.  Nëse pala tjetër do të vendosë para shqiptarëve,  interesat e pushtetit të vet, do të vazhdojë me krimin e organizuar, opozita bashkë me qytetarët do të marrë pozitat në dorë për t’u përballur me këtë grusht pushtetarësh“, u shpreh Basha.