BREAKING NEWS

Zbardhet projekti për bazën e Kuçovës, amerikanët zbarkojnë në Shqipëri dhe u tregojnë dhëmbët rusëve, brenda 2023 nisin fluturimet e para

Zbardhet projekti për bazën e Kuçovës, amerikanët
x

Politike

Tamponët për të identifikuar të prekurit me COVID-19, Meta tregon çfarë pritet brenda pak ditëve: Mijëra...

Tamponët për të identifikuar të prekurit me COVID-19, Meta

Presidenti Ilir Meta sot në mbrëmje në emisionin “Real Story  u shpreh se shumë shpejt në Shqipëri do ketë dhjetëra mijëra tamponë që mund të përdoren për testimin në masë.

“Më e rëndësishmja dhe sfida që kemi tani është të mbrojmë mjekët dhe personelin shëndetësor, që janë në vijën e parë të kësaj beteje. Ne jemi në një situatë shumë më të favorshme në aspektin e menaxhimit. Sot morëm sigurimet se masat për mbrojtjen e personelit të vijës së parë janë marrë dhe po mbërrijnë të gjitha. Shqipëria do ti ketë të gjithë mundësitë e tamponimit. Por dy gjërat më të rëndëshime tani janë: Mbrojtja e mjekëve dhe personelit që është në vijën e parë Testimi i të gjithë personave që japin simptoma apo që kanë qenë në kontakte me personat që kanë  rezultuar pozitivë. Tamponet ekzistojnë dhe janë marë masat për të pasur dhjetëra, mijëra tamponë në një të ardhme të afërt”, u shpreh Meta.

Më të lexuarat