BREAKING NEWS

Ilir Meta plas bombën: Basha ka bërë dopio lojë me marrëveshjen e detit me Greqinë

Ilir Meta plas bombën: Basha ka bërë dopio lojë me
x
BREAKING NEWS

Basha flet për përjashtimin e Berishës: Një vendim i pashmangshëm për dy arsye të rëndësishme

Basha flet për përjashtimin e Berishës: Një vendim i
x
BREAKING NEWS

30 qershori legjitim, Meta: Vendimin për zgjedhjet në 6 bashki do ta jap kur të...

30 qershori legjitim, Meta: Vendimin për zgjedhjet në 6 bashki do ta
x
BREAKING NEWS

Blendi Gonxhe del me njoftimin e rëndësishëm: Para 31 dhjetorit duhet të dorëzoni këto dokumente

Blendi Gonxhe del me njoftimin e rëndësishëm: Para 31 dhjetorit
x
BREAKING NEWS

Rama jep lajmin fantastik, zbulon shumën e lekëve bonus për pensionistët për vitet 2022-2024

Rama jep lajmin fantastik, zbulon shumën e lekëve bonus për
x
BREAKING NEWS

Rritet numri i rasteve të reja, Ministria e Shëndetësisë: Në 24 orët e fundit ka humbur jetën 3 qytetarë në Shqipëri

Rritet numri i rasteve të reja, Ministria e Shëndetësisë:
x
BREAKING NEWS

Detaje të reja nga ekzekutimi i Pashko Ujkës/ 30 mijë euro u bënë shkak, si e vrau 20-vjeçari ish-deputetin, cili ishte roli i bashkëpunëtorit në atentat

Detaje të reja nga ekzekutimi i Pashko Ujkës/ 30 mijë euro u
x
BREAKING NEWS

Mbyllen hetimet, SPAK i jep goditjen e fundit Enkelejda Hoxhës dhe Aldo Tabakut, zbardhet vendimi

Mbyllen hetimet, SPAK i jep goditjen e fundit Enkelejda Hoxhës dhe Aldo
x

Politike

“Tango mes Ramës dhe Bashës”! Vasili shpërthen keq në Kuvend, kryeministrit i përgjigjet: Baftjarin nuk e kemi më mes nesh, na ka mbetur vetëm...

“Tango mes Ramës dhe Bashës”! Vasili shpërthen keq

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili është revoltuar pas replikave mes Ramës dhe Bashës në Parlament, duke u ankuar që nuk i kanë dhënë kohë të flasë.

Vasili: Kjo sallë do të funksionojë me rregulla apo jo apo do të shërbejë për tango. Kjo rregullore nuk parashikon në asnjë pikë të saj, që të flasin persona të tjerë përvec atyre që kanë kërkuar interpelancën.

Nuk është pronar i rregullores kryeministri, këtë detyrë ose bëjeni, ose lëreni, ku të shkojmë të kërkojmë fjalën për procedurë, te shkallët e Kuvendit. Boll më me këtë rrumpallë! Nëse doni griseni rregulloren, dhe thoni që është salla private e kryeministrit, hiqeni rrumpallën, kthejeni këtë sallë në normalitet.

Rama: Tangoja na ka mbetur ne, se Baftjarin nuk e kemi më mes nesh