BREAKING NEWS

“Elsën e ‘dogjën’ në Romë”/ Frrok Çupi zbardh zhvillimet më të fundit për ngjarjen që bëri bujë dhe me çfarë po merret këngëtarja: Ja VENDIMI i Gjykatës së Romës për Elsa Lilën. Ky është lajmi, por askush nuk e publikon

“Elsën e ‘dogjën’ në Romë”/ Frrok
x
BREAKING NEWS

“Nuredin Dumani vriste për... ”, Sali Berisha plas deklaratën 'bombë'

“Nuredin Dumani vriste për... ”, Sali Berisha plas
x
BREAKING NEWS

“Janë dy ‘sëmundje’”, Sali Berisha gjen ‘diagnozën’ e krizës brenda PD-së dhe bën deklaratën e fortë

“Janë dy ‘sëmundje’”, Sali Berisha gjen
x
BREAKING NEWS

Operacioni ‘Plumbi i artë’/ Nga Talo Çela te Florenc Çapja, Klodiana Lala zbulon çfarë i pret 14 të rrezikshmit e shpallur në kërkim: Pas një muaji do të...

Operacioni ‘Plumbi i artë’/ Nga Talo Çela te Florenc
x
BREAKING NEWS

"Ndodh për herë të parë"/ Ish-ministrja Mimi Kodheli jep lajmin fantastik, merr postin e rëndësishëm në Asamblenë e NATO-s

"Ndodh për herë të parë"/ Ish-ministrja Mimi
x
BREAKING NEWS

Zjarri 'gjigand' në kryeqytet/ Flakët “përpijnë” tregun e fruta-perimeve në Tiranë, shikoni pamjet çfarë po ndodh mes dy pallateve. Reagon Policia

Zjarri 'gjigand' në kryeqytet/ Flakët
x
BREAKING NEWS

Emrat e tyre dolën në krime të rënda pas dëshmive tronditëse të Dumanit dhe Hoxhajt, SPAK shpall në kërkim ndërkombëtar 14 ‘bosët’ e njohur, shkresat i përcillen Interpolit

Emrat e tyre dolën në krime të rënda pas dëshmive
x
BREAKING NEWS

Zhvillimet e fundit politike, reagon Artan Hoxha dhe lëshon komentin e fortë: Maskara...

Zhvillimet e fundit politike, reagon Artan Hoxha dhe lëshon komentin e
x

Politike

“Tani është e ftohur ajo!”/ Evi Kokalari befason me deklaratën e saj: DASH është penduar që e shpalli non grata Sali Berishën

“Tani është e ftohur ajo!”/ Evi Kokalari befason me

Aktivistja Evi Kokalari foli për marrëdhëniet me ambasadoren amerikane Yuri Kim.

Ajo u shpreh mbrëmjen e sotme në “Zonë e Lirë” se është takuar dhe njohur me diplomaten e SHBA në Neë York, kur ajo ka marrë postin e ambasadores, por tashmë janë ftohur pak.

Kokalari u ndal dhe tek çështja non-grata e ish-kryeministrit Sali Berisha, ku tha se Departamenti Amerikan i Shtetit është penduar që e futi Berishën në listën e personave non-grata.  

Kokalari: Unë e kam njohur Yuri Kim kur u bë ambasadore, e kam takuar në Neë York  dhe i kam folur gjithmonë hapur. Por tani është ftohur ajo. Kisha besim se gjërat do të bëheshin më ndryshe. Për non grata-n e Berishës mu duk si sulm ndaj opozitës. Nuk është luftë personale e Kim me Berishën. DASH është penduar që e ka shpallur Berishën non-grata.

 

Më të lexuarat