Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Tani po bën si i çakallosur”, Spartak Ngjela zbulon kujt i trembet Meta dhe se çfarë e pret: E dinë edhe ku i ka depozitat e parave! (E PLOTË)

Postuar: 19/11/2019 - 23:58

Avokati Spartak Ngjela në një status në rrjetin social Facebook ka shkruar se komedia Meta vijon dhe se situata në të cilën gjenden kreu i shtetit dhe lideri demokrat është shumë rëndë. 

Statusi i Ngjelës

Komedia Meta vijon... Meta sot kërkoi ndihmë nga Basha për të marrë armët. Basha sigurisht që tallet me të, sepse situata e tyre është shumë e rëndë. Kurse Basha ka hallin e tij. Basha mezi po i rregullon yneret e tij në Amerikë, kurse Meta kërkon luftë me Amerikën dhe Bashkimin Europian!!! Basha e di mirë çdo të thotë kjo luftë, se e provoi me mbledhjen e molotovëve në protestën e fundit. Po Meta, a e di këtë? Meta, në fakt, është në situatën kur nuk kupton dot asgjë. Kërcënon diplomatët, shpif, dhe me mendjelehtësi mendon se kanceleritë e mëdha perëndimore mund të "tremben". Dhe ka filluar të flasë për sovranitetin. Si Enver Hoxha, kur i rrezikohej karrigia. Por nuk ka asnjë shqiptar që ta përkrahe, me përjashtim të atyre që ka pranë dhe i paguan. Në fakt, është i trembur, dhe nën klithma frike po kërkon sovranitet për të garantuar pronat dhe paratë e tija. Këtë sigurisht që e kuptojnë të gjithë shqiptarët, prandaj po e neverisin. Kurse Uashingtoni sigurisht që qesh me të, se e di madje edhe ku i ka depozitat e parave. Por, tani që Ilir Meta po bën si i çakallosur, a do ta denoncojë Uashingtoni që edhe shqiptarët t'i dinë bëmat e tij korruptive?

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 07/12/2019 - 09:52

Ministri Fuqiplotë, Bledi Çuçi tha se ka shkuar në 13000 numri i njerëzve të strehuar në hotele, ndërsa njoftoi se pas Tiranës edhe Durrësi do të miratojë bonusin e qirasë për akomodimin e njerëzve në ambiente me qira

Postuar: 07/12/2019 - 09:29

Kryeministri Edi Rama tha gjatë mbledhjes së sotme se është përgatitur një kërkesë për shtyrjen e

Postuar: 07/12/2019 - 09:25

Kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes së sotme të jashtëzakonshme dha porositë e radhës se si do

Postuar: 07/12/2019 - 09:20

Prokuroria e Krimeve të Rënda dhe prokuroritë e rretheve kanë gati dosjet që do të kalojnë te SPA

Postuar: 07/12/2019 - 09:16

Kryeministri Edi Rama theksoi edhe një herë sot se 15 Dhjetori është afati i fundit për strehimin

Postuar: 07/12/2019 - 09:10

Presidenti Ilir Meta ka nisur të tërhiqet nga skenarët bllokues të reformës në drejtësi.

Postuar: 07/12/2019 - 09:07

Kreu i qeverisë deklaroi se Komitetit Kombëtar për Rindërtimin do të mblidhet ditën e hënë për ta