Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Tani presim ndonjë video”/ Vasili: Policia që i vjedh provimin vetes do të luftojë vjedhësit?

Postuar: 17/11/2018 - 18:44

“Policia e Shtetit është sot vërtet e rënë shumë poshtë”, shprehet kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili.

Në një postim në Facebook, Vasili thotë se “opinioni di sot që edhe një testim, provim apo mashtrim t’i themi më mirë, për të zgjedhur komisarët e policisë u anulua se u manipulua”.

“Komedi e madhe. Edhe u certifikua, edhe u miratua, edhe u aprovua edhe më në fund edhe u anulua. Duhet të ishte modeli i bërjes së një testimi, shembull për të gjithë dhe u shndërrua në një praktikë manipulimi ordiner nga më të shëmtuarit. Këtyre që vjedhin edhe provimin e tyre duhet t’u besojmë se i luftojnë hajdutët, krimin dhe trafikantët. A i luftojnë dot hajdutët, hajdutët??? Absolutisht që jo, thjesht i mbajnë e ndihmojnë njëri-tjetrin. Siç është kryeministri është edhe policia. Tani presim ndonjë video idiote të kryeministrit që të na shpjegojë e të na bindë se hajdutllëku është shumë i mirë dhe i dobishëm sepse kur e bën ai vetë dhe qeveria, pse mos ta bëjë edhe policia. Duhet vënë kuja për këtë polici”, shkruan Vasili në rrjetin social.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 23:59

Kryeministri Edi Rama e quan një lajm fantastik zbulimin e burimeve të reja të naftës në Shqipëri, pas testeve të para të kryera nga kompania SHELL.

Postuar: 24/05/2019 - 23:57

 Një ditë para protestës së opozitës së bashkuar, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi bën thir

Postuar: 24/05/2019 - 23:49

 Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku ka nxjerrë një udhëzim, ku i ngarkon Prokurores së

Postuar: 24/05/2019 - 23:23

Astrit Patozi, koordinator i Bindjes Demokratike gjatë emisionit “Zonë e Lirë” edhe p

Postuar: 24/05/2019 - 23:05

Opozita e re e kryesuar nga Rudina Hajdari i ka bërë një kërkesë Kuvendit për të ulur në tryezë t

Postuar: 24/05/2019 - 22:56

I pyetur në “Zonë e Lirë” nëse do të donte të bëhej kryeministër,  Astrit Patozi

Postuar: 24/05/2019 - 22:38

Gazetari Arian Çani nuk i ka kursyer kritikat Astrit Patozi lidhur me vendimin për të krijuar par