Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Tao i ... që flet”, Paloka ofendon rëndë politikanin gjerman dhe i bën krahasimin e çuditshëm

Postuar: 12/06/2019 - 15:23

Ditën e sotme në Shqipëri ka mbërritur delegacioni gjerman në kuadër të një turi rajonal.

Në një konferencë për shtyp, Josip Juratoviç, anëtar i Bundestagut u shpreh se fajin që ikin shqiptarët nga Shqipëria e ka opozita që ka dal nga Parlamenti.

Për këtë ka reaguar ish-deputeti i PD, Edi Paloka, i cili e krahason me kreun e grupit parlamentar Taulant Ballën. Sipas Palokës, Juratoviç nuk lejoi gazetarët të bënin pyetjet që dëshironin.

Sapo degjova nga nje i ftuar i Tao Palles qe fliska gjermanisht se “fajin qe ikin shqiptaret nga Shqiperia e ka opozita qe ka dal nga Parlamenti...”. Dikush nga gazetaret donte ta pyeste : a e lexon Bildin ky Tao qe flet gjermanisht. Po sic thane gazetaret e pranishem edhe mikrofonin dhe te drejten per pyetje e jepte nje Tao tjeter ...

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 19:27

Ish deputetja Grida Duma e njohur gjerësisht për pamjen e saj elegante dhe të kuruar, ka treguar disa detaje nga jeta e saj jashtë politkës, dhe kush është personi që fshihet pas kurimit të imazhit të saj.

Postuar: 18/11/2019 - 19:25

Zyrtari i lartë amerikan, Eliot Engel është shprehur kundër  idesë së ndryshimit të kufijve

Postuar: 18/11/2019 - 19:25

Pasi presidenti Ilir Meta shpalli non-grata në ambientet e presidencës, ambasadorin e OSBE në Shq

Postuar: 18/11/2019 - 19:17

Deputet i Kuvendit, Andi Përmeti ka deklaruar në emisionin ‘Dita Jonë’ mbi konfliktin

Postuar: 18/11/2019 - 18:12

Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim një delegacion të nivelit të lartë të Asamblesë Parla

Postuar: 18/11/2019 - 18:12

Ka nisur në selinë blu takimi mes krerëve të partive aleate të PD-së, ku po bisedojnë lidhur me q

Postuar: 18/11/2019 - 17:57

Kreu i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla ka deklaruar se presidenti i Republikës po vepron n