BREAKING NEWS

Mbi 4 mijë testime! Zbardhen të dhënat, sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit në Shqipëri, zbulohen zonat më 'të nxehta'

Mbi 4 mijë testime! Zbardhen të dhënat, sa raste të reja me
x

Politike

“Taqo i bëri llogaritë gabim”, Luan Rama kap ‘mat’ kandidatin për deputet të LSI-së (REPLIKAT)

“Taqo i bëri llogaritë gabim”, Luan Rama kap

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi zhvilloi sot një takim elektoral në Vlorë ku prezantoi edhe kandidatët e saj për deputetë. Një prej tyre ishte dhe kandidati i Sarandës Dhimitraq Lapa i cili tha se Saranda do të nxjerrë një deputet, ndaj kërkoi që dhe Vlora të nxjerrë 2 të vetët. Këtu, ndërhyri menjëherë Luan Rama i cili tha se “Taqo i kishte bërë gabim llogratitë”.

Dhimitraq Lapa: Ne në Sarandë jemi të gjithë të bashkuar, si në Vlorë. Dhe mandatin do ta marrim vetë, dhe ju vlonjatët së bashku me ne duhet të merrni dy mandate që ne të jemi tre. Siç tha zoti Luan që duhet të jemi tre përfaqësues të LSI në Parlament. Forca që të jemi forca e parë ën Vlorë dhe Sarandë.

Luan Rama: Taqo i bëri llogratitë gabim, 3 Vlora 1 Saranda.