Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Taulant Balla: Regjizori i video përgjimit është Basha! PD organizatë mafioze

Postuar: 17/05/2018 - 19:16

Pas publikimit të dëshmisë së Albert Veliut, i njohur si dëshmitari X, në audiopërgjimin e vëllait të ministrit Xhafaj, ka ardhur dhe reagimi i Kreut të Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla.

Në një deklaratë për mediat Balla shprehet Basha është  autori i videomontimit dhe regjizori.

“Deri dje kemi besuar se interesa të caktuara të grupeve kriminale apo të inriganteve kishin shfrytëzuar interesin legjitim të mnjë opozitë në rastin konkret të PD për të gjetur dhe denoncuar fakte nga më të ndryshmet që ndikojnë për keq në imazhin e qeverisë. Kemi menduar se naiviteti i Bashës ka bërë që kjo parti të përfshihej një skemë shantazhi kundër ministrit

Ajo që ndodhi sot me personin që pretendon se ka qenë në bashkëbisedimin e bërë publik nga PD është tregues i shndërrimit të një partie politike në një organizatë të rrezikshme që përdor forma mafioze të adresimit të interesave të tyre.

Lulzim Basha është autori, regjisorti i vdieopërgjimit me të cilën ka shpresën të bllokojë vendimmarrjen për hapjen e negociatave,” tha Balla.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/03/2019 - 12:52

Fjoralba Caka është zëvendësministrja e re e Drejtësisë. Vendimin e ka marrë  Këshilli i Ministrave dhe është firmosur nga zëvendëskryeministri Erion Braçe.

Postuar: 20/03/2019 - 12:29

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruҫi ka marrë pjesë në Konferencën e Nismës Adriatiko-Joniane në Budva

Postuar: 20/03/2019 - 12:27

Preç Zogaj ka marr vendimin për të mos pranuar mandatin e deputetit në listat e PD-së në Lezhë.

Postuar: 20/03/2019 - 12:20

Pas helmimit të 11 nxënësve të klasës së gjashtë në shkollën “Shefqet Tançi” në Bulqi

Postuar: 20/03/2019 - 12:04

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka deklaruar se është gati të lërë mandatin e tij si President

Postuar: 20/03/2019 - 12:03

Fjoralba Caka është zëvendësministrja e re e Drejtësisë.

Postuar: 20/03/2019 - 11:34

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka deklaruar se është gati të lërë mandatin e tij si President