BREAKING NEWS

Rëndohet situata, 25 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri (Harta)

Rëndohet situata,  25 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri
x

Politike

Taulant Muka ‘turpëron’ Erion Veliajn, nxjerr videon dhe i jep goditjen 'e rëndë'

Taulant Muka ‘turpëron’ Erion Veliajn, nxjerr videon dhe i jep

Pak kohë më parë studiuesi Taulant Muka publikoi një foto të diplomës së kreut të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

Sipas Mukës, diploma ishte false, pasi mungonin disa elementë kryesorë.

Ndërkohë së fundmi, Muka ka nxjerrë një video, nga ceremonia e diplomimit në Universitetin e Sussex më 24 shkurt të 2016.

Në këtë Universitet është diplomuar edhe Veliaj, por ai mungon në ceremoni.

Në video dëgjohen emrat e personave të diplomuar, por jo emri i Veliajt.

Në këtë mënyrë Muka ka shtuar dyshimet se diploma e Veliaj është e falsifikuar.

Postimi i plotë
 
Shperndajeni --
 
Si mendoni, do mungonte Erion Veliaj ne ceremonine e tij te diplomimit? Videoja eshte pjese e shkeputur nga ceremonia e diplomimit ne Universitetin e Sussex ne 24 Shkurt 2006, dita kur duhet te jete diplomuar dhe Veliaj. Pjesa ne video, eshte pjesa kur te diplomuarit ne Master te Arteve per Politike Europiane (dega qe Veliaj pretendon se eshte diplomuar) thirren per te marre diplomen. Ajo qe vihet re eshte se emri "Erion Veliaj" nuk thirret!