Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Taulant Muka zbulon arsyet e forta që e çuan drejt dorëheqjes

Postuar: 15/11/2018 - 15:56

Muka u emërua me shumë bujë mediatike vetëm dy javë më parë, por sot mesa duket ka vendosur të lërë gjithçka.

Taulant Muka i është drejtuar kryeministrit Rama me një letër dorëheqje ku rëndit disa arsye të dorëheqjes së tij.

Dorëheqja për arsye etike, morale e profesioanale. Falenderoj kryeministrin për besimin e dhënë. Papajtueshmëri me modelin e punës në Ministrinë e Arsimit”, shkruhej në letrën e Mukajt.

LETRA E ZBARDHUR:

I nderuar zoti kryeministër

Për arsye etike, morale e profesionale dhe të papajtueshmërisë që unë kam me modelin e punës së aplikuar në Ministrinë e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, ju paraqes dorëheqjen time të parevokueshme nga posti i zëvendësministrit të Arsimit, Sportit dhe Rinisë.

Ju falenderoj për besimin që më dhatë dhe ju uroj suksese në punën tuaj si Kryeministër

Me respekt

Taulant Muka”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/02/2019 - 18:44

Menjëherë pasi kryeministri Rama njoftoi në Twitter se sot do të dal në një komunikim të drejtpërdrejtë me qytetarët për situatën në të cilën ndodhet vendi, Berisha ka reaguar me një postim në Facebook.

Postuar: 21/02/2019 - 18:41

Demokrati Ervin Salianji në një intervistë për Ora News nuk preferon të komentojë thirrjet nga SH

Postuar: 21/02/2019 - 18:33

Kryedemokrati Lulzim Basha, pas vendimit për djegien e mandateve nesër do të nisë një tur jashtë

Postuar: 21/02/2019 - 18:18

 Eurodeputeti Johannes Swoboda ka komentuar zhvillimet politike në Shqipëri, ku opozita ka z

Postuar: 21/02/2019 - 18:14

Ashtu sikurse kishte paralajmëruar, opozita zhvilloi sot protestën e radhës, në epiqendër të së c

Postuar: 21/02/2019 - 18:06

Kryetari i PDK-së, Nard Ndoka deri tani nuk e ka dorëzuar mandatin e deputetit si shumica e opozi

Postuar: 21/02/2019 - 18:04

Deputeti i Partisë Demokratike që pranoi të digjte mandatin, Gent Strazimiri i ftuar në rubrikën