BREAKING NEWS

“Emra që i njeh e gjithë Tirana, do të tronditen pushtetet”, Lorenc Vangjeli lëshon 'bombën' dhe tregon çfarë do ndodhë së shpejti: Aferë më e madhe se Inceneratorët

“Emra që i njeh e gjithë Tirana, do të tronditen
x
BREAKING NEWS

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin Monika Kryemadhin, sulmon Inceneratorët me faktet publike të Jorida Tabakut

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin
x
BREAKING NEWS

Vjedhja e floririt në Krrabë, blloku 700 mijë euro, deri tek dorëheqja për Shkëlzen Berishën, del videoja e Ilir Metës dhe Sali Berishës që po qarkullon me shpejtësi

Vjedhja e floririt në Krrabë, blloku 700 mijë euro, deri tek
x
BREAKING NEWS

“Bota ka hyrë në një politikë të madhe”/ Spartak Ngjela paralajmëron zhvillimet e rëndësishme dhe fatin e frikshëm që e pret Vladimir Putin: Në Shqipëri do krijonte një...

“Bota ka hyrë në një politikë të madhe”/
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Berisha vrasës, ka thirrur protestën për hallin e tij dhe kundër SHBA, ja pse më 7 korrik rrezikon të përsëritet ‘21 janari’ dhe çfarë e lidh kreun e ‘Foltores’ me Metën

Spartak Braho: Berisha vrasës, ka thirrur protestën për hallin e
x
BREAKING NEWS

Krimi ekonomik operacion blic/ Arrestohen 8 persona, mes tyre edhe zyrtarë të bashkisë, në pranga edhe drejtori i varrezave të Tufinës. Ja skema që përdornin për të vdekurit

Krimi ekonomik operacion blic/ Arrestohen 8 persona, mes tyre edhe zyrtarë
x
BREAKING NEWS

Shifrat e të infektuarve po arrijnë nivele të larta/ Konferencë urgjente nga Komiteti Teknik i Ekspertëve: Po qarkullon nënvarianti i ri i Omicron

Shifrat e të infektuarve po arrijnë nivele të larta/
x
BREAKING NEWS

Alarmohet Evropa, Moska vendos 30 raketa e dy nëndetëse në Detin e Zi, Polonia përgatitet për luftë

Alarmohet Evropa, Moska vendos 30 raketa e dy nëndetëse në Detin
x

Politike

“Taulanti është i madhërishëm”, Presidenti Meta zbulon dy datat që i ka propozuar përfaqësuesit të PS-së për zgjedhjet e pjesshme vendore dhe tregon shqetësimin e tij

“Taulanti është i madhërishëm”, Presidenti Meta

Presidenti Ilir Meta takoi sot kreun e grupit parlamentar të PS-së, Taulant Ballën në kuadër të konsultimeve për të përcaktuar datën e zgjedhjeve.

Meta është shprehur se ai ka propozuar dy data kryesore 27 shkurtin dhe 5 marsin, dhe përgjigja përfundimtare i takon KQZ-së.

“Një tjetër shqetësim i imi është se mos kush e di shumica nuk hyn në zgjedhje dhe nëse do ja vlente një proces i tillë dhe Balla më dha garanci për pjesëmarrje dhe mirëkuptim për datën. Me pak fjalë nuk ka pasur konsultim me partitë por me përfaqësuesit e shumicës në kuvend për të pasur polemika. Po të kishte konsultime me partitë do të ftoja kryetarin e partisë ose sipas protokollit sekretarit të përgjithshëm të partisë.

Kam pasur  vetëm një shqetësim mos i bojkotonte shumica zgjedhjet, ndërsa opozita nuk mund të shqetësohet dhe të pretendojë për një ditë më shumë. Zoti Taulant është i madhërishëm është përfaqësues i shumicës dhe i përcakton vendin dhe pakicës.

Kemi dy data 27 shkurti dhe 6 marsi. Unë nuk kërkoj datë jap një datë dhe për mua më e rëndësishme në këtë rast është KQZ, pasi ajo do të merret me organizimin e zgjedhjeve pasi është e rëndësishme pasi bëhen zgjedhje në Theth dhe në Lushnje”, ka thënë Meta.

Më të lexuarat