Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tavo: Ndryshimi i Kushtetutës është kusht i koalicionit PS-LSI

 Tavo: Ndryshimi i Kushtetutës është kusht i koalicionit PS-LSI

Postuar: 11/07/2013 - 13:22

Akuzat e Sokol Olldashit mbi LSI, të cilën e cilësoi si çetë pazaresh,  janë hedhur poshtë në mënyrë kategorike nga Vangjel Tavo, i cili i kundërpërgjigjet me të njëjtën monedhë, se ai i njeh më mirë bandat. Më tej, deputeti i mandatuar Vangjel Tavo, shton edhe se: “Ndryshimi i Kushtetutës, është kusht i koalicionit PS-LSI”. 

Në një dalje për mediat, Tavo u shpreh se rezultati spektakolar i LSI në zgjedhjet e 23 Qershorit, erdhi si pasojë e programit dhe e lidershipit që drejton partinë.

Për të, programi i LSI është konkret, ndaj do i japë zgjidhje çështjes së punësimit. “Lidershipi i LSI, Meta shquhet se e mban fjalën”, tha ai.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/11/2019 - 23:55

Kamerat kanë kapur një moment të veçantë sot nga dalja e Presidentit të Republikës Ilir Meta nga

Postuar: 21/11/2019 - 22:42

Ish-deputeti i PD, Flamur Noka, i ftuar në “360 gradë”, ka deklaruar se Vettingun po

Postuar: 21/11/2019 - 22:02

Albin Kurti, i cili është edhe kandidati kryesor për të qenë kryeministri i ardhshëm i Kosovës ka

Postuar: 21/11/2019 - 21:53

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri publikoi sot një deklaratë për shtyp, ku

Postuar: 21/11/2019 - 21:50

I ftuar në emisionin “Open”, Albin Kurti deklaroi se ka patur gjithnjë debate të fort

Postuar: 21/11/2019 - 21:42

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili është edhe kandidati kryesor për të qenë kr