BREAKING NEWS

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e prokurori”, gazetari Artan Hoxha tregon prapaskenat dhe çfarë u fsheh: Bosët e krimit janë sinjalizuar që mos të jenë në banesat e tyre

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e
x
BREAKING NEWS

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga miku i tij i ngushtë dhe borxhi me shuma marramendëse i pashlyer: Gjithçka ndodhi për një vajzë. Zbardhen detajet e rënda për vrasjen e bujshme

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga
x
BREAKING NEWS

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me rrëfimin e tij për avokatin e njohur të vendit tonë, tregon planin e frikshëm që i kishte përgatitur partneres: Na dha 120 mijë euro t’i vrisnim ish gruan

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me
x
BREAKING NEWS

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe tregon çfarë pritet

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe
x
BREAKING NEWS

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja çfarë i thotë për Nuredin Dumanin

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja
x
BREAKING NEWS

“Ata që s’janë kapur janë emrat më sinjikativët”, Artan Hoxha zbulon detaje nga operacioni i SPAK: Bosët e krimit me buxhet të madh, kanë informator brenda sistemit në polici dhe...

“Ata që s’janë kapur janë emrat më
x
BREAKING NEWS

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj se do kemi më mundësi të shikojmë Talo Çelën

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin Dumani ditën që u plagos: Nuk kemi pse ta mbajmë më të fshehtë

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin
x

Politike

“Të dashur Fatmira dhe Azem…”/ Berisha në Qytet Studenti lëshon mesazhin e fortë: Shkallmoj dyert e mbyllura të...

“Të dashur Fatmira dhe Azem…”/ Berisha në Qytet

Ish-kryeministri Sali Berisha sëbashku me mbështetësit e tij është duke mbajtur një cereomi në nderim të Ditës së Rinisë në Qytet Studenti. Berisha e ka hapur fjalën duke përshëndetur Fatmirën bashkëshorten e Azem Hajdarit dhe Azemin, djalin e vogël të familjes Hajdari të cilët ishin të pranishëm në këtë ceromi.

"Të dashur Fatmira dhe Azem, të dashur të pranishëm dhe anëtarë të grupimit të dhjetorit 90', ish-studente dhe ish- student të atyre ditëve në të cilat rinia studentore e universitetit të Tiranës të udhëhequr nga prijësi i saj Azem Hajdari ndau historinë dhe epokat, shkallmoj dyert e mbyllura të lirisë për shqipërinë dhe shqiptarët.

Ne mblidhemi sot ku dhe filloj revolucioni paqësor me i madh në historinë e kombit që do të sillte vendosjen e pluralizmit politik në Shqipëri dhe përmbysjen e diktaturës së eger staliniste të Enver Hoxhës. Në këtë kontekst ata që nisën këtë revolucion, Azem Hajdari që i priu me guxim të jashtëzakonshëm firmosën në historinë e kombit një nga faqet më të ndritura të historisë së tij.

Lëvizja e dhjetorit 90’ ishte lëvizja e idealeve më të pastra e amëshuar e dhjetra mijëra shqiptare që kishin sakrifikuar jetën dhe rinitë e tyre. Sakrifica e tyre ishte mishëruar në idealet e lëvizjes studentore."- tha Berisha.

Më të lexuarat