Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Të gjitha janë të lidhura me njëra-tjetrën", Spartak Ngjela del me bindje të plotë dhe jep lajmin e shumëpritur

Postuar: 19/09/2019 - 23:05

Teksa Bundestagu gjerman pritet të bëjë publik vendimin e tij për hapjen e negociatave të Shqipërisë me 26 shtator dhe në horizont tashmë kanë dalë 9 kushte nga Gjermania, Spartak Ngjela është optimist.

Spartak Ngjela shkruan:

“Të gjitha janë të lidhura me njëra-tjetrën.Legjitimitetin e zgjedhjeve nuk e nxjerr dot nëse nuk ka Gjykatë Kushtetuese. Legjitimitetin jo në kuptimin e datës, data nuk lëviz, 30 qershori është.Legjitimiteti i zgjedhjeve në kuptimin nëse ka pasur apo jo probleme zgjedhore. Dëgjoni kur të thotë Venecia se dekreti i rrëzimit të zgjedhjeve është akt administrativ absolutisht i pavlefshëm.”

Ngjela ndan bindjen se me dy fuqi të mëdha si Gjermania dhe SHBA-së që sipas tij janë në favor të Shqipërisë për interesin e gjeopolitikës së tyre, Shqipëria do të bëjë përpara për integrimin në BE.

“Ka dy fuqi të mëdha që janë me Shqipërinë. Është Uashingoni dhe Berlini. Janë terësisht me Shqipërinë. Nuk mund të punojnë dot më për gjeopolitikën e tyre me ortodoksinë e Ballkanit Perëndimor. Më shumë e mbrojnë interesin kombëtar sot partnerët e huaj ndërkomëbtar sesa klasa politike shqiptare,” tha ai në Ora News.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 09:20

Shtetet e Bashkuara të Amerikës pritet të nisin një fazë të dytë bllokime vizash për pushtetarët e korruptuar shqiptarë.

Postuar: 23/10/2019 - 09:15

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shtuar presionet me qëllim nisjen e luftës ndaj korrupsionit

Postuar: 23/10/2019 - 09:00

Presidenti kosovar, Hashim Thaçi, ka rrëfyer dje të gjitha skandalet e ish-kryeministrit Sali Ber

Postuar: 23/10/2019 - 08:56

Kryeministri Edi Rama, ka njoftuar këtë mëngjes se Shqipëria është vlerësuar nga Komisioni Europi

Postuar: 23/10/2019 - 08:21

Ish- presidenti Sali Berisha, është akuzuar nga familja e Remzi Hoxhës si urdhëruesi i zhdukjes s

Postuar: 23/10/2019 - 08:20

Vizita e presidentit Ilir Meta në Japoni duket se është mbërthyer nga skandali.