Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Të gjithë e dinë, përfshirë edhe ndërkombëtarët", Enkelejd Alibeaj nuk përmbahet: Do ti ndjkim në rrugë ligjore

Postuar: 18/07/2019 - 18:40

Koordinatori i Partisë Demokratike për Qarkun Dibër, Enkelejd Alibeaj nga Dibra komentoi situatën aktuale politike.Alibeaj u shpreh se të gjithë e dinë, përfshirë edhe ndërkombëtarët që me 30 Qershor nuk pati zgjedhje, por votime dhe ato sipas tij u manipuluan edhe pse nuk pati rival.

Alibeaj tha gjithashtu se kryetarët aktual të bashkive që drejtohen nga e djathta do të ndjekin të gjitha hapat ligjor.
I pyetur nëse opozita ka hequr dorë nga largimi i Ramës për t’u futur në zgjedhje, Alibeaj u shpreh se të gjitha problemet e procesit zgjedhor kanë një përgjegjës, Edi Ramën.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 21:08

Shtatori pritet të sjellë zhvillime të forta, sa i takon krizës politike në vend.

Postuar: 23/08/2019 - 20:30

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të mirë!

Postuar: 23/08/2019 - 20:12

Shkodra po kalon një situatë mjaft të paqartë, pas dorëheqjes në marrjen e detyrës nga kryebashki

Postuar: 23/08/2019 - 20:02

Një prej bashkëpunëtorëve më të ngushtë të kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademi, jep dorëheq

Postuar: 23/08/2019 - 19:55

Kryetari i PD Lulzim Basha me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se sot Europa

Postuar: 23/08/2019 - 19:20

Kryebashkiakja në ikje e Shkodrës, Voltana Ademi do ta ketë mjaft të vështirë e me pikëpyetje ush

Postuar: 23/08/2019 - 19:12

Transferimi i dosjes 184 nga Prokuroria e Krimeve të Rënda për në Prokurorinë e Dibrës, për ish-d