BREAKING NEWS

Publikoi videon e Lefter Allës duke thithur kokainë, Artan Hoxhën e thërrasin në Polici, vjen reagimi që nuk pritej i Blendi Fevziut

x

Politike

"Të gjithë e dinë, përfshirë edhe ndërkombëtarët", Enkelejd Alibeaj nuk përmbahet: Do ti ndjkim në rrugë ligjore

Koordinatori i Partisë Demokratike për Qarkun Dibër, Enkelejd Alibeaj nga Dibra komentoi situatën aktuale politike.Alibeaj u shpreh se të gjithë e dinë, përfshirë edhe ndërkombëtarët që me 30 Qershor nuk pati zgjedhje, por votime dhe ato sipas tij u manipuluan edhe pse nuk pati rival.

Alibeaj tha gjithashtu se kryetarët aktual të bashkive që drejtohen nga e djathta do të ndjekin të gjitha hapat ligjor.
I pyetur nëse opozita ka hequr dorë nga largimi i Ramës për t’u futur në zgjedhje, Alibeaj u shpreh se të gjitha problemet e procesit zgjedhor kanë një përgjegjës, Edi Ramën.