BREAKING NEWS

"Berisha ka marrë huqet e Lulit", ish deputeti: Njerëzit duan Big Brother-in, jo fantazitë e Saliut

"Berisha ka marrë huqet e Lulit", ish deputeti: Njerëzit
x
BREAKING NEWS

Berisha e sfidon ‘Live’, Rama e pret në takim, ja data

Berisha e sfidon ‘Live’, Rama e pret në takim, ja data
x
BREAKING NEWS

'Perla' e deputetit Korreshit/ Çfarë tha deputeti që shkriu së qeshuri studion (VIDEO)

'Perla' e deputetit Korreshit/ Çfarë tha deputeti që
x
BREAKING NEWS

Baton Haxhiu zbardh prapaskenat e udhëtimit me Ramën dhe Duçkën dhe ngre dyshime të forta: Doriani ka pasur një trajtim të veçantë në Kiev, më bënë përshtypje çantat…

Baton Haxhiu zbardh prapaskenat e udhëtimit me Ramën dhe
x
BREAKING NEWS

"Kryeministri duhet të përballet me të vërtetën", Dash Shehi reagon për skandalin “McGonigal”: Rama duhet të japë dorëheqjen!

"Kryeministri duhet të përballet me të
x
BREAKING NEWS

Ministria e Financave del me njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë do të ndodhi me inflacionin gjatë vitit 2023

Ministria e Financave del me njoftimin e rëndësishëm, ja
x
BREAKING NEWS

"Edi Rama lakohet 14 herë dhe akuzohet për një gjë të tmerrshme", Berisha del me reagimin e fortë: Është i vetmi kryeministër që mbron vendimin e Serbisë për të mos i vendosur sanksione Rusisë

"Edi Rama lakohet 14 herë dhe akuzohet për një gjë
x
BREAKING NEWS

Korreshi nxjerr të fshehtat e grupit të PD-së, zbulon kërkesën për bashkim: Gazmend Bardhi i ka dërguar Berishës një shkresë

Korreshi nxjerr të fshehtat e grupit të PD-së, zbulon
x

Politike

“Të hetohet Sali Berisha”, Roland Bejko del me thirrjen urgjente për drejtësinë shqiptare (ARSYEJA)

“Të hetohet Sali Berisha”, Roland Bejko del me thirrjen

Sekretari për Çështjet Vendore në Partinë Demokratike, Roland Bejko, është i mendimit se drejtësia duhet të veprojë për personat e shpallur “non grata”, përfshirë edhe Sali Berishën.

Ai thotë se duhet të ndodhë një gjë e tillë, për shkak se Shqipëria është ndër vendet më të korruptuara në botë dhe se duke qenë se fenomeni i korrupsionit e ka katandisur Shqipërinë në këtë nivel ekonomik dhe shqiptarët po braktisin vendin dhe duke qenë se mungojnë investimet e huaja, është krizë besimi e investitorëve të huaj, ndaj duhet që drejtësia të vendoset në vend.

Bejko tha se opinioni i drejtësisë ndikon tek investitorët e huaj.

“Së dyti është një arsye politike një pjesë e të shpallurve non grata janë politike. Zoti Berisha de juro pretendon se është kryetar i PD, se de fakto është kryetar i një lëvizje, që ka ndarë partinë në dy pjesë, duhet të hetohet për të mirën e zotit Berisha por edhe për ne të tjerët. Ka zënë vendin e një lidershipi tjetër. Nëse do bëheshin këto hetime do jepeshin përgjigje për akuzat e DASH, për korrupsion.

Vendimi i DASH nuk është i karakterit ligjor por administrativ, ndoshta dhe politik por që i përkasin SHBA. Do bënte mirë për demokracinë në përgjithësi, por do ishte një raport besimi i drejtë në raport me zotin Berisha. Duke nxjerrë faktet, Berisha do largohej nga politika, ose qëndrimi ynë do ishte ndryshe nëse nuk provohej.”, u shpreh Bejko.