BREAKING NEWS

Arrestimi i ish-kryebashkiakut, Klodiana Lala zbardh prapaskenat e lëvizjeve të fundit të Dakos: Takoi bashkëpunëtorët me të cilët...

Arrestimi i ish-kryebashkiakut, Klodiana Lala zbardh prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Nga kontrollet te vrojtuesit e plazhit, specialisti zbardh masat e reja ndaj subjekteve bregdetare

Nga kontrollet te vrojtuesit e plazhit, specialisti zbardh masat e reja ndaj
x
BREAKING NEWS

'Benz-i' përplaset 'kokë më kokë' me motorin, ka të plagosur

'Benz-i' përplaset 'kokë më kokë' me
x
BREAKING NEWS

E zë poshtë zetori teksa punonte tokën, humb jetën 55-vjeçari (emri)

E zë poshtë zetori teksa punonte tokën, humb jetën
x
BREAKING NEWS

Kërcet grushti në Tiranë, ka të lënduar

Kërcet grushti në Tiranë, ka të lënduar
x
BREAKING NEWS

Sherri mes dy të miturve në Tiranë, policia del me njoftim urgjent dhe zbardh detajet e rënda

Sherri mes dy të miturve në Tiranë, policia del me njoftim
x
BREAKING NEWS

"U kap kamioni i pandëshkueshmërisë", Klodiana Lala plas 'minën me sahat': Kur u arrestua peshku i madh, SPAK do godasë të tjerë politikanë

"U kap kamioni i pandëshkueshmërisë", Klodiana Lala
x
BREAKING NEWS

Sherr mes të rinjve në Tiranë, dalin detajet e para

Sherr mes të rinjve në Tiranë, dalin detajet e para
x

Politike

"Të kandidosh si kandidat i zotit Berisha...", Mërtiri rendit arsyet se kush do t'a fitojë Bashkinë e Tiranës në zgjedhjet e 14 majit

"Të kandidosh si kandidat i zotit Berisha...", Mërtiri

Ergys Mërtiri, tha se është e pamundur që Belind Këlliçi të fitojë Bashkinë e Tiranës përballë Ejron Velisë. I ftuar në Euronews Albania ai tha se nuk ka asnjë mundësi që zoti Këlliçi të fitojë pasi ai po kandidon për një drejtues politik non grata. Sipas Mërtirit Sali Berisha është në momentin më të shëmtuar politik e njerëzit nuk do duan të votojnë kandidatët e tij.

“Zoti Këlliçi mund të ketë me seriozitet kandidimin e tij, por mua më duket shumë larg dhe e pamundur që ai ta mundëq në kushtet ku është opozita. Zoti Këlliçi mund të jetë një kandidat i mirë, por kandidon për një drejtues politik non grata. Kandidon për zotin Berisha i cili rikthehet, i cili përçan partinë e vetë, i cili e fut në luftë civile partinë e vetë për interesa të tija personale, i cili pasi ka qeverisuar dhe është larguar me 1 milionë vota, rikthehet.Zoti Berisha është në momentin e vetë më të shëmtuar të historisë së tij politike. Të kandidosh si kandidat i zotit Berisha, për mua nuk mund të ketë gjasa të fitojë. Unë mendoj se do thellohet abstenimi”,-tha Ergys Mërtiri.

 

Më të lexuarat