BREAKING NEWS

Ilir Meta plas bombën: Basha ka bërë dopio lojë me marrëveshjen e detit me Greqinë

Ilir Meta plas bombën: Basha ka bërë dopio lojë me
x
BREAKING NEWS

Basha flet për përjashtimin e Berishës: Një vendim i pashmangshëm për dy arsye të rëndësishme

Basha flet për përjashtimin e Berishës: Një vendim i
x
BREAKING NEWS

30 qershori legjitim, Meta: Vendimin për zgjedhjet në 6 bashki do ta jap kur të...

30 qershori legjitim, Meta: Vendimin për zgjedhjet në 6 bashki do ta
x
BREAKING NEWS

Blendi Gonxhe del me njoftimin e rëndësishëm: Para 31 dhjetorit duhet të dorëzoni këto dokumente

Blendi Gonxhe del me njoftimin e rëndësishëm: Para 31 dhjetorit
x
BREAKING NEWS

Rama jep lajmin fantastik, zbulon shumën e lekëve bonus për pensionistët për vitet 2022-2024

Rama jep lajmin fantastik, zbulon shumën e lekëve bonus për
x
BREAKING NEWS

Rritet numri i rasteve të reja, Ministria e Shëndetësisë: Në 24 orët e fundit ka humbur jetën 3 qytetarë në Shqipëri

Rritet numri i rasteve të reja, Ministria e Shëndetësisë:
x
BREAKING NEWS

Detaje të reja nga ekzekutimi i Pashko Ujkës/ 30 mijë euro u bënë shkak, si e vrau 20-vjeçari ish-deputetin, cili ishte roli i bashkëpunëtorit në atentat

Detaje të reja nga ekzekutimi i Pashko Ujkës/ 30 mijë euro u
x
BREAKING NEWS

Mbyllen hetimet, SPAK i jep goditjen e fundit Enkelejda Hoxhës dhe Aldo Tabakut, zbardhet vendimi

Mbyllen hetimet, SPAK i jep goditjen e fundit Enkelejda Hoxhës dhe Aldo
x

Politike

"Të lutem mos ofendo", Basha i tërheq ‘veshin’ deputetit të tij dhe ka dy fjalë për Braçen: S’kam simpati për ty, por vlerësoj…

"Të lutem mos ofendo", Basha i tërheq ‘veshin’

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka kërkuar deputetit të PD-së, Ferdinand Xhaferraj që të mos ofendojë fermerët militantë socialistët.

“Zoti Zhaferraj duhet të të tërheq vëmendjen të lutem mos ofendo militantët socialistë fermerë që ngrihen nga gjumi pa gdhirë dhe futen në shtëpi me natë, se e kanë hallin dyfish më të madh. 

Kjo solli reagimin e deputetit Erion Braçe, të cilit Basha i tha se nuk kishte simpati për të, por vlerësonte koherencën e qëndrimeve të tij.

“Ty kurrë s’të kam pas simpati për qëndrimet politike, por për koherencën e qëndrimeve nuk mund të ankohem, me përjashtim që me vullnetin tënd pranove dezhurnin. Unë kam qenë dhe kam qenë më shpesh se ti te fermerët kohë e fundit. Po ky nga piramidat e gizës nuk na shesh”, tha Basha.