Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Të ndërhyjnë ndërkombëtarët", opozita jep paralajmërimin e fortë

Postuar: 15/04/2019 - 17:19

Opozita paralajmëron intensifikim të protestave pas tubimit të 13 prillit. Nënkryetari i PD, Edmond Spaho i kërkon  faktorit ndërkombëtar të parandalojë përshkallëzimin e situatës.

“Zgjedhje në qershor nuk ka për të pasur. Fakti që po zhvillojmë protesta qytetare tregon se të gjitha format e mundshme, në varësi të zhvillimeve politike mund të merren në konsideratë.

Në fund, ai i bëri apel faktorit ndërkombëtarë të ndërhyjë për të mos lejuar agravimin e mëtejshëm të situatës. Qëndrimi i Spahos vjen në një kohë që opozita nuk ka marrë ende një vendim përfundimtar nëse do jetë pjesë e zgjedhjeve të 30 qershorit. Në daljet mediatike, eksponent të lartë kanë lënë të kuptohet se gjasat janë që ata t’i bojkotojnë.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/04/2019 - 16:07

Teksa pret radhën për të marrë mandatin e tij si deputet, duket se gjërat s’kanë ecur edhe aq mirë në jetën e tij private.

Postuar: 19/04/2019 - 16:05

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj gjatë prezantimit të marrëveshjes në Vlorë për trajtimin e t

Postuar: 19/04/2019 - 15:47

Pas vendimt për zhvendosjen e drejtorisë Arsimore të Shkodrës, në Lezhë, ka reaguar ministrja e A

Postuar: 19/04/2019 - 15:24

Komisioneri i BE, Johannes Hahn, në një intervistë ekskluzive për DW thotë se kuadri ligjor për t

Postuar: 19/04/2019 - 15:17

 Situata politike në vend nuk është aspak e qetë, aq sa ka bërë që të reagojnë shumë persona

Postuar: 19/04/2019 - 14:35

Grupi Parlamentar Socialist ka propozuar heqjen nga rendi i ditës të seancës plenare të mbajtjes

Postuar: 19/04/2019 - 14:32

Presidenti Ilir Meta nuk dekreton ndryshimet për ligjin në vettingun në polici.