Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Të shtoftë zoti inatin, po 5 fëmijë përnjëherë vetëm Taulanti mund t’i bëjë", Rama batuta me qytetarët

Postuar: 22/10/2018 - 18:56

Pasditen e sotme, kryeministri i vendit Edi Rama, ishte në një takim në Laprakë, me “gra dhe vajza të një komuniteti të prekur jo pak nga pasojat e bixhozit, për të diskutuar mbi ndalimin e tyre dhe kalimin e qindra miliona eurove në vit

Teksa pyetet nga gratë se si vendosen shpërblimet për ato që lindin binjakë apo edhe pesënjakë, Rama tha me sens humori se vetëm Taulant Balla mund të bëjë 5 përnjëherë.

“Meqë është një merak si i bëhet kur dalin dy përnjëherë, unë... edhe tre përnjëherë zemër po ty zoti të shtoftë inatin. Si 5? 5 përnjëherë vetëm Taulanti mund t’i bëjë”, tha Rama.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 2

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2018 - 10:53

Deputeti i PS,Bashkim Fino është përplasur me Kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi.

Postuar: 15/11/2018 - 10:20

Avokati Spartak Ngjela paralajmëroi ditën e djeshme se vala e arrestimeve maqedonase do të mbërri

Postuar: 15/11/2018 - 10:10

Kryetari i Komisionit të Integrimit, Genc Pollo, reagoi lidhur me takimin e djeshëm të Këshillit

Postuar: 15/11/2018 - 10:10

Vendet partnere kanë përshëndetur vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda, e cila dënoi bandën e

Postuar: 15/11/2018 - 10:00

Ndërkombëtarët kanë rritur presionin ndaj presidentit Ilir Meta sa i takon debatit për emërimin e

Postuar: 15/11/2018 - 09:49

Ish ministrja e Integrimit Klajda Gjosha me anë të një postimi në rrjetet sociale ka reaguar pas

Postuar: 15/11/2018 - 09:37

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro arriti të bënte shumë zhurmë me postimin e saj në Twitter pa