BREAKING NEWS

Tragjedia e Gërdecit/ Humbi djalin vetëm 7 vjeçar, Zamira Durda me akuza të forta: Ma ka vrarë shteti, sot do të mbushte 22 vjeç

Tragjedia e Gërdecit/ Humbi djalin vetëm 7 vjeçar, Zamira Durda
x
BREAKING NEWS

Protesta e thirrur nga Sali Berisha, habit Gazment Bardhi, zbulon nëse do të jetë i pranishëm

Protesta e thirrur nga Sali Berisha, habit Gazment Bardhi, zbulon nëse do
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Bushati, ‘shpërthen’ keq ndaj Bardhit: Zara të Ramës, mos u fshihni pas fustanit të Alibeajt

Nuk përmbahet Bushati, ‘shpërthen’ keq ndaj Bardhit: Zara
x
BREAKING NEWS

Përmendja e Ramës në çështjen “McGonigal”/ Berisha jep lajmin, zbulon lëvizjen e radhës: Shqipëria vërshon drejt Tiranës, ja DATA

Përmendja e Ramës në çështjen
x
BREAKING NEWS

Plas keq në studio, Bushati shpërthen keq ndaj Gaz Bardhit: Deputetë pa sens protagonizmi dhe identitet politik

Plas keq në studio, Bushati shpërthen keq ndaj Gaz Bardhit:
x
BREAKING NEWS

Hetimi për skandalin “McGonigal”, gazetarja Hoxha zbardh prapaskenat: Duket sikur historitë përsëriten me personazhe të ndryshme

Hetimi për skandalin “McGonigal”, gazetarja Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

Misteri i heshtjes/ Pse nuk flet Basha për skandalin e Ramës me ish-zyrtarin e FBI? Habit me përgjigjen Gazment Bardhi

Misteri i heshtjes/ Pse nuk flet Basha për skandalin e Ramës me
x
BREAKING NEWS

Dosje për Ramën? ‘Zbërthehet’ Gazmend Bardhi: Ja çfarë çova në SPAK

Dosje për Ramën? ‘Zbërthehet’ Gazmend Bardhi: Ja
x

Politike

Të shtunën mbahen zgjedhjet, anëtarja e ‘Rithemlimit tregon se kush do të garojë përveç Berishës për kreun e Partisë Demokratike

Të shtunën mbahen zgjedhjet, anëtarja e ‘Rithemlimit tregon

Anëtarja e Komisionit të Rithemelimit, Edith Harxhi ka folur për zgjedhjen e kreut të PD.

E pyetur se cili do të jetë emri tjetër në garë përveç Sali Berishës, Harxhi tha se shpreson që kandidati tjetër të mos jetë aty thjeshtë për numër, por të ketë garë të vërtetë.

“Unë do të doja të kishte kandidatë të tjerë, por nuk do të dëshiroja që të kishim pikërisht dikë që të vendosej aty për t’i shërbyer zotit Berisha.”

Ndryshe nga hera e kaluar në qershor të vitit të kaluar, ku ajo kandidoi për kreun e PD, ku në garë ishin edhe Lulzim Basha, Agron Shehaj dhe Fatbardh Kadilli, këtë herë Harxhi tha se këtë herë nuk e sheh veten pjesë të garës.

“Partia është në një fazë tranzitore dhe i ka krijuar bazat e rithemelimit. Unë nuk e shoh veten në këto momente si pjesë të kandidimit dhe nuk do të kandidoj”, tha Harxhi.