Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Të vjen për të qeshur kur e shikon”, Hajdari ia plas publikisht Metës: Kështu bëhen këto punë? (Batuta e Rudinës që u duartrokit nga të gjithë)

Postuar: 13/06/2019 - 11:06

Në fjalën e saj nga foltorja e parlamentit, kryetarja e opozitës parlamentare, Rudina Hajdari është ndalur të komentojnë zhdekretin e presidentit, Meta, sipas së cilës nuk e kishte parë kurrë që një gjë e tillë të ndodhte. Sipas saj, argumentet e presidentit, më konkretisht te deklarata e tij se kishte informacione që protesta e opozitës do të agravonte, nuk qëndrojnë.

"S'e kam dëgjuar që presidenti të zhdekretoj dekretin e tij. I kam dëgjuar këto aktet patriotike, nuk mund të më thotë presidenti që jam më patriotik se ty, prandaj e bën këtë akt. Duhet të kuptoj thelbin. Nëse e komentojmë në mënyrë juridike. Presidentit mund t'i thonë që kriminaliteti është rritur, atëherë presidenti mund të rikthejë dënimin me vdekje. Mund ta thotë kështu. Kshu behët kjo punë, u shpreh Hajdari.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/11/2019 - 16:58

E ngarkuara me punë  e SHBA-së, Leyla Moses-Ones, ambasadori i BE-së, Luigi Soreca, ai i Gjermanisë, Peter Zingraf, i Britanisë, Duncan Norman kanë mbërritur pasditen e sotme në selinë blu për të takuar kryeopozi

Postuar: 12/11/2019 - 16:49

Për opozitën parlamentare anëtaret e sapo zgjedhur të Gjykatës Kushtetuese nuk mund të fillojnë d

Postuar: 12/11/2019 - 16:32

Nënkryetarja e Komisionit të Integrimit dhe ish zv.kryeministrja Senida Mesi, e ftuar në studion

Postuar: 12/11/2019 - 16:27

Kryeministri Rama komentoi dhe idenë e Albin Kurtit, që Shqipëria fillimisht duhet të heqë kufi

Postuar: 12/11/2019 - 16:15

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka quajtur gabim dhe të pashpjegueshëm idenë e Mi

Postuar: 12/11/2019 - 15:59

  Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka reaguar nga SHBA për sit