Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Teatri/ Basha zbulon skenarin e opozitës dhe jep paralajmërimin e fortë

Postuar: 19/09/2018 - 20:16

Pas takimit me artistët për çështjen e Teatrit, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka dalë një një deklaratë për shtyp.

Basha tha se PD është kundër këtij ligji dhe ai duhet të rrëzohet nesër në Parlament.

“Nesër në Kuvend do kryhet një akt antikushtetues. Ligji Rama-Fusha duhet të rrëzohet nesër në Parlament. Ky ligj është i papranueshëm për Partinë Demokratike. Mazhoranca ka kohë deri nesër të reflektojë. Nesër opozita do të mbajë një qëndrim të qartë në vazhdimësi të ngjarjes. Kushdo që ngre kartonin për të shembur teatrin do trajtohet politikisht nga opozita si termosit shtetëror””tha Basha.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 10

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2018 - 20:39

Përmes një postimi në Twitter edhe ministri shqiptar Ditmir Bushati ka reaguar lidhur me dorëheqjen e ministrit grek Kotzias.

Postuar: 17/10/2018 - 18:32

Deputeti demokrat Myslim Murrizi, i njohur për vulgaritetin me të cilin komunikon me qytetarët, k

Postuar: 17/10/2018 - 17:57

Ditën e sotme në rrjet qarkulloi një video komike, ku ishte montuar imazhi i kryeministrit Edi Ra

Postuar: 17/10/2018 - 17:39

Analisti Fatos Lubonja i është përgjigjur sot në rubrikën “Opinion” në Nws24 deklarat

Postuar: 17/10/2018 - 17:31

 Nënkryetari i PD-s, Edi Paloka shkruan se Kryeministri dhe Prokurorja e Përgjithshme e Përk

Postuar: 17/10/2018 - 16:58

Deputeti demokrat, Agron Shehaj, në një postim të bërë në Facebook ka njoftuar se ka krijua një a

Postuar: 17/10/2018 - 16:43

Kryeministri Edi Rama, gjatë mbledhjes së Komisionit të Ekonomisë, është shprehur se buxheti i vi