BREAKING NEWS

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri 16-vjeçarja, zbardhen detajet e para

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri
x
BREAKING NEWS

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të diskutohet

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të
x
BREAKING NEWS

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e Shëndetësisë zbardh bilancin e 24 orëve të fundit: Shënohet një humbje jete nga COVID

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e
x
BREAKING NEWS

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë të Fatos Nanos: Këtu për herë të parë u...

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë
x
BREAKING NEWS

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës për protestën e 7 korrikut: Berisha do destabilizim, do që të jetë sundues! Me katër bomba...

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela nxjerr zbuluar planin e Berishës dhe paralajmëron: Presion ndaj...

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela
x
BREAKING NEWS

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi Ramës

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi
x
BREAKING NEWS

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi Rama, nuk e mbajnë nervat gjatë konferencës, merr vendimin drastik për gazetarin

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi
x

Politike

"Tek ne erdhën të kërkonin bisedat e përgjuara"/ Djali i ish prokurores së njohur shqiptare tregon si u bastis shtëpia e tyre dhe presionet e fuqishme: Nëna ime ka aq shumë informacione sa që një ditë do të ...

"Tek ne erdhën të kërkonin bisedat e përgjuara"/

Djali i një ish-prokurori special Katica Janeva, Avokati Llazar Janev, Në intervistë për “A1on” zbuloi detaje nga gjykimi në rastin “Reket” në të cilin ishte dënuar Janeva, duke vlerësuar se aktgjykimi është marrë pa prova, si dhe se si kryetar i PSP-së, nëna e tij ka pësuar presione të forta “nga të gjithë”.

“Ka diçka për të thënë, mbledh shumë për këtë periudhë, mendoj se ka aq shumë informacion sa që thjesht mund të shpërthejë prej tij. Ai më tha vetëm një pjesë. “Ka kohë, ajo është ende e re dhe nëse aktgjykimi mbetet ashtu siç është, do të vijë dita kur ajo do të thotë atë që ka në zemër”, tha Lazar Janev.
Ai foli për bastisjet në shtëpinë e tyre, monitorimin e telefonave të tyre, si dhe u referua edhe për çështjet që kanë të bëjnë me punën e Katica Janevës në Prokurorinë Speciale Publike (PSP), tashmë të zhdukur.

"Shumë gjëra po bëhen të qarta tani," tha ai.

“Ata nuk kanë ardhur tek ne për të kërkuar kompletin apo miliona, por diçka tjetër. Na kërkonin për biseda të përgjuara. Lexova urdhrin e parë të kërkimit dhe shkrova USB, hard disk. Në oborrin ku banonte nëna ime ishte një shatërvan i vogël dhe u kontrollua shatërvani. Kërkoheshin edhe në lavanderi, kërkonin kudo. E njëjta gjë ndodhi pas 40 ditësh. Ata erdhën, po kërkonin biseda të përgjuara dhe një nga hetuesit thirri para meje dhe mendoj se ishte duke folur me Vilma Ruskovskën kur tha 'E gjeta këtu', po mendonte për kompletin që ishte shpërndarë nga mbesa jonë. As që e kemi menduar një gjë të tillë”, ka thënë Janev.

"Tek ne erdhën të kërkonin bisedat e përgjuara"/