BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x
BREAKING NEWS

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit zbulon si rekrutohen vrasësit me pagesë

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i
x
BREAKING NEWS

Gazetarja trondit me deklaratën: Sistemet e Policisë i ka ndërtuar një firmë ruse, ja dëmi që kanë shkaktuar hakerat në sistem

Gazetarja trondit me deklaratën: Sistemet e Policisë i ka
x
BREAKING NEWS

Dëshmia e dy vëllezërve Beqiraj/ Klodiana Lala plas deklaratën e fortë: Ngjarje kriminale të rastësishme i kanë ‘zbardhur fytyrën policisë’

Dëshmia e dy vëllezërve Beqiraj/ Klodiana Lala plas
x
BREAKING NEWS

“Në Shqipëri i ka mbetur vetëm...”, Klodiana Lala flet me emra: Kush është personazhi i njohur i botës së krimit që mori gjobën 500 mijë euroshe

“Në Shqipëri i ka mbetur vetëm...”, Klodiana Lala
x

Politike

“Telenovelë!”, Këlliçi bën paralajmërimin ‘bombë’: Do të publikojmë fakte në ditët në vijim, cila ishte lidhja mes inceneratorëve dhe...

“Telenovelë!”, Këlliçi bën paralajmërimin

Deputet i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi ka folur mbrëmjen e sotme në një emision televiziv në lidhje me inceneratorët, ku ka bërë një deklaratë të fortë, ku ka zbuluar se Inceneratorët, projekti i Unazës së Madhe dhe Teatri Kombëtar janë të lidhura.

“Ti dënon këto kompani, e fakton që ka evazion, dënon ministrin dhe jep lekët, miliona euro, edhe në kohë pandemie. Absurdi është se kjo del e pranon. Ditët në vijim do shihni se si ka mundësi që zonja kur ka qenë në drejtimin e Tatimeve, nisnin proceset nga hetimet Tatimore, hapte procesin për të bërë verifikime, por të kesh kompani që bën ananas, shet beton dhe kompani që shesin babanë dhe blejnë çelik. Mbylleshin raportet.

Keni fakte?

Do i shihni në ditët në vijim. Do e keni lajm.

Do shihni si ka mundësi që zonja ka qenë në drejtim të Tatimeve, niste procesi i verifikimeve, ke kompani që shesin banane e shesin çelik dhe mbylleshin raportet. Do të shihni dokumente në ditët në vijim se si Teatri Kombëtar inceneratorët Unaza re janë të lidhura me personat përgjegjës për mbikëqyrjen e kontratave dhe punëve.

Janë të njëjtat kompani pas të tre aferave. Na jepni edhe pak kohë. Është një telenovelë që nëse drejtësia do të ketë vullnet të shkojë deri në gjysmë, Erion Veliaj shkon para drejtësisë. Dokumentet do të publikohen në ditët në vijim”, tha ai.

Në lidhje me punën në Komisionin Hetimor, Këlliçi ka zbuluar se e ka bërë më së miri detyrën dhe ka zbuluar se ka bashkëpunuar edhe me LSI për informacione të cilat më pas i ka bërë publike.

“Jam i vetmi në atë komision që kam denoncuar me emër kompanitë të dënuara për rimbursim të TVSH dhe evazion fiskal. Nuk kam kompleks ta fsheh, kam pasur një bashkëpunim me LSi për informacione të plota që më janë vënë në dispozicion që i kam publikuar për publikun.

Kam denoncuar kopani që nuk janë më pjesë e raportit të fundit të dërguar në Parlament.

Besoj që detyrën si përfaqësues i PD në atë komision e kam bërë më së miri. Çdo informacion e kam bërë publik dhe vendimin e gjykatës së Kumanovës ku kishte bërë aksident ZV kryeministri Arben Ahmetaj, shkresa e Veliajt me firmë e vulë në mars 2017 që ndërroi fatin e inceneratori e Tiranës që i dha 128 milion euro për 24 orë. Mjafton ajo për të pasur pas hekurave Veliajn sot.

Një pjesë e kompanive janë të dënuara. Habia është që për këtë aferë dhe kontratat e Elbasanit është në burg Koka ndërsa kompanitë përgjegjëse nuk janë marrë ende në pyetje, nuk kemi askënd të ndiqet penalisht”, tha ai.

 

Më të lexuarat