BREAKING NEWS

Zbulohet emri, kush është zyrtari i lartë që do të zëvendësojë ambasadoren Yuri Kim

Zbulohet emri, kush është zyrtari i lartë që do të
x
BREAKING NEWS

Kush do donte ta vriste Sali Berishën? Ervin Karamuço hedh dyshime të forta: Ekziston mundësia që Gerti Shehu të jetë përdorur nga...

Kush do donte ta vriste Sali Berishën? Ervin Karamuço hedh dyshime
x
BREAKING NEWS

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë del me
x
BREAKING NEWS

Nisin procedurat për largimin e ambasadores Yuri Kim, zbardhet njoftimi i minutës së fundit

Nisin procedurat për largimin e ambasadores Yuri Kim, zbardhet njoftimi i
x
BREAKING NEWS

Parlamenti zviceran miraton marrëveshjen e rëndësishme me Shqipërinë

Parlamenti zviceran miraton marrëveshjen e rëndësishme me
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Kreu i SPAK takim me zyrtarët e lartë të DASH

Çfarë po ndodh? Kreu i SPAK takim me zyrtarët e lartë
x
BREAKING NEWS

Nën hetim për pastrim parash, Gjykata e Posaçme merr vendimin e rëndësishëm Rezart Taçin

Nën hetim për pastrim parash, Gjykata e Posaçme merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

E TRISHTË/ Humbje e madhe për futbollin e vendit tonë! Shënoi emrin te rekordmenët e katërkëndëshit në botë, ndahet nga jeta parakohe legjenda e portës shqiptare (Emri+Foto)

E TRISHTË/ Humbje e madhe për futbollin e vendit tonë!
x

Politike

“Televizionet shqiptare paguhen nga rusët”, Ngjela jep alarmin dhe paralajmëron: SHBA e pranoi, nuk flasin me emra, por...

“Televizionet shqiptare paguhen nga rusët”, Ngjela jep alarmin

Avokati Spartak Ngjela ka folur mbrëmjen e sotme në një emision televiziv në lidhje me deklaratën e ambasadores Yuri Kim ku tha se televizionet shqiptare paguhen nga paratë ruse.

Ngjela deklaroi se kishte dijeni për situatën, ku sipas tij, SHBA-të nuk mund të flasin me emra, çka do të ishte gjë e mirë, por shtoi se kjo është detyrë e drejtësisë dhe organeve të shtetit shqiptar.

Ngjela: Politika nuk para futet në emra. Këtë duhet ta zgjidhë pushteti gjyqësor dhe SHIK, apo qeveri, sepse amerikanët nuk flasin me emra. Unë e dija dhe u kamë thënë se janë disa stacione që paguhen nga rusët. Ajo nuk mund ta denoncojë, por e bëri do të na ndihmonte.

Tërheqja e njërës nga akuzat e Hagës është ligjore. Fakti që janë në një gjykatë ndërkombëtare ka drejtësi. Nëse do të ecet në këtë formë dhe shenjat janë kështu, ndërsa aty kanë shkuar të gjithë krerët e UÇK-së, çka tregon se ka lëvizur diçka aty. Nuk mund të flasim dot për akuzat e gjyqit sidomos në një gjykatë ndërkombëtare. Nuk ka qenë kaq e fortë Shqipëria në Ballkan se sa është sot. Kemi qenë shumë të dobët dhe na ka grabitur nga territoret.