BREAKING NEWS

“Krenar për fitoren e thellë”/ Mjeku i njohur Petrit Vargu që u shkarkua nga detyra jep lajmin fantastik: Së shpejti...

“Krenar për fitoren e thellë”/ Mjeku i njohur Petrit Vargu
x
BREAKING NEWS

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e menjëhershëm, ja çfarë përcakton VKM-ja

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti tragjik iu merr jetën dy të rinjve. Policia zbardh detajet e rënda

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti
x
BREAKING NEWS

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat Bashës për të spastruar partinë nga mbetja e fundit e komunizmit në Parlamentin e ri

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend, në 30 vite ka pasur vetëm përplasje me Uashingtonin

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend,
x

Politike

Tensione në konferencë/ “Kam mbi 20 vjet që mbuloj Partinë Demokratike, po më fyeni”, gazetarja e ‘TvKlan’ i drejtohet Arben Ristanit, ndërhyn Imami: I ke të transmetuara! (REPLIKAT)

Tensione në konferencë/ “Kam mbi 20 vjet që mbuloj

Në konferencën e sotme të ‘grupit të PD-së’ pas zgjedhjeve të 13 qershorit, u vu re një situatë e tensionuar mes Arben Imamit dhe gazetares së ‘TvKlan’, Jolldiz Mitro. Kjo e fundit i drejtohet Arben Ristanit duke e pyetur se përse nuk e kishte urdhëruar regjistrimin e statutit të ri në Gjykatë, ndërhyu Arben Imami.

BISEDA:

Pyetja: A ndiheni përgjegjës për gjithë këto paligjshmëri të Bashës? Dhe në cilin nen, detyrohet kryetari i Partisë dhe jo administrata e partisë që të bëjë regjistrimin e statutit në Gjykatë dhe përse nuk e keni urdhëruar ju kur keni qënë sekretar i përgjithshëm që të bëhej një gjë e tillë.

Arben Imami: Një sekond Ben të lutem. Dhe sikur të ketë përgjegjësi Ben Imami apo Ben Ristani është e parëndësishme .Zoti Ristani e shtroi qartë, partia ka nevojë të regjistrohet, nuk është regjistruar, është gabim. Sa kohë ka marrëveshje, mirëkuptim, garë, askush nuk kujtohet për statutin.

Arben Ristani: Kam përgjigje unë.

Arben Imami: E di unë që ke. I kuptoj dhe pyetjet e transmetuara.

Gazetarja: Zoti Imami …

Arben Imami: Më lër të lutem.

Gazetarja: Unë jam gazetare kam të drejtën e pyetjes.

Arben Imami: Ti je gazetare të pyesësh, më lër të mbaroj

Gazetarja: Kam mbi 20 vjet që mbuloj Partinë Demokratike.

Arben Imami: Ti mund të kesh dhe 40 dhe shumë mirë, vazhdo në atë drejtim.

Gazetarja: Po më vjen shumë keq që po më fyeni

Arben Imami: Jo nuk po të fyej fare

 

 

 

 

 

 

 

 

Më të lexuarat