Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tensione të forta në seancën plenare, Braçe e Shalsi përplasen me Ralf Gjonin, deputeti i merr mikrofonin nga dora ministrit (Video)

Postuar: 17/10/2019 - 15:30

Seanca plenare e ditës së sotme është shoqëruar me tensione të forta, teksa zëvendëskryeministri Erjon Braçe dhe ministri i Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Eduard Shalsi, janë përplasur me deputetin e LSI, Ralf Gjoni.

Kjo ka bërë që seanca të ndërpritet, derisa situata është qetësuar. Shkak i përplasjes ka qenë projektligji “Për Korporatën e Investimeve Shqiptare”, të cilin Shalsi e mbrojti, por që Gjoni e cilësoi “një masakër kushtetuese që mban era korrupsion dhe grabitje”.

Replikat kanë nisur mes Shalsit dhe Gjonit, teksa ky i fundit ka shkuar te foltorja dhe i ka marrë mikrofonin nga dora ministrit. Pjesë e debatit është bërë edhe zv.kryeministri Braçe, i cili ka ndërhyrë nga vendi, duke replikuar me Gjonin. Teksa ky i fundit ka tentuar të marrë fjalën, drejtuesja e seancës, Vasilika Hysi ka kërkuar pesë minuta pushim.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/11/2019 - 23:59

Emërimi dje pasdite i Marsida Xhaferllarit nga Presidenti Ilir Meta si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, e fut në kaos procesin e krijimit të organit më të lartë ligjor në Shqipëri.

Postuar: 14/11/2019 - 23:47

Presidenti Ilir Meta theksoi se zgjidhjen e krizën e shikonte tek zgjedhjet e lira, por sipas tij

Postuar: 14/11/2019 - 23:23

Arben Malaj teksa komentoi betimin tek noterja gjyqtarja, Arta Vorpsi tha se është e papranueshme

Postuar: 14/11/2019 - 22:58

Presidenti Ilir Meta ende nuk e ka menduar se çfarë do të bënte nëse do dilte në “pension&r

Postuar: 14/11/2019 - 22:57

Bashkimi Evropian u bëri thirrje të gjitha institucioneve shqiptare të përfshira që konflikti i i

Postuar: 14/11/2019 - 22:40

Presidenti Ilir Meta thotë se Rama nuk është konsultuar me të për “Shengenin Ballkanik&rdqu

Postuar: 14/11/2019 - 22:28

“Parlamenti praktikisht është vetëshpërndarë për mënyrën si është.