BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Politike

Tensionet në Kosovë/ “Jemi naivë nëse themi që s’mund të ketë konflikt”, Mediu bën paralajmërimin e fortë: Mund të kemi skenar të ngjashëm me...

Tensionet në Kosovë/ “Jemi naivë nëse themi që

Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu, përmes një komunikimi të drejtpërdrejtë në një emision televiziv ka folur në lidhje me një takim të zhvilluar me kongresmenët Pete Sessions dhe Robert Aderholt, në kuadër të përgatitjes të Forumit të Sigurisë për Ballkanin.

Mediu u shpreh se u ka përcjellë kongresmenëve amerikanë shqetësimet për Kosovën, duke u transmetuar se ajo që ndodhi në Veri ishte një akt terrorist i mbështetur nga Beogradi.

Sipas tij armatosja e Serbisë nuk është e paqëllimshme, por është një politikë ofensive e qeverisë serbe, që mund të sjellë skenarë të ngjashëm me Krimenë dhe Gjeorgjinë.

“U kam përcjellë shqetësimet e Kosovës kongresmenëve amerikanë. Ajo që unë u përcolla është fakti se ajo që ndodhi në Kosovë ishte një akt terrorist i mbështetur nga qeveria e Beogradit. Armatosja e Serbisë nuk është pa qëllim. Është një politikë ofensive e ministrisë së mbrojtjes. Janë skenarë të ngjashëm me Krimenë dhe Gjeorgjinë.

Ne duhet të mbajmë një qëndrim të unifikuar dhe Tirana duhet të jetë zëdhënëse e qëndrimeve të Prishtinës. Nuk duhet të tregohemi naivë sa të themi se nuk do ketë një konflikt. Ndryshimet gjeopolitike do kenë ndikimet e tyre. Kosova dhe dialogu i saj janë një nga problemet më të mëdha momentalisht.
Rusia kërkon një tjetër vatër konflikti dhe ajo që po ndodh në Kosovë ka mbështetjen e edhe të Rusisë”, u shpreh ai.

Më të lexuarat