BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes ‘Berisha’, ju tregoj një nga provat e DASH në dosjen e tij ‘non-grata’ dhe roli i Argitës duke përdorur Jamarbër Malltezin në korrupsion dhe pasurim nëpërmjet pushtetit

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes
x
BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x

Politike

Tensionet në Kuvend, deputetja e PD bën paralajmërimin e fortë: Kemi në tavolinën e diskutimit grevën, ja kur do vendosim

Tensionet në Kuvend, deputetja e PD bën paralajmërimin e

Deputetja e PD-së Serina Koti, në një emision televiziv, ka folur në lidhje me aksionin opozitar në Kuvend.

Koti tha se nuk do të ndodheshin në këto kushte, por janë të detyruar sepse mazhoranca u ka mbyllur çdo lloj komunikimi.

“Është një situatë që nuk do të donim të ndodheshim në ato kushte, por na kanë detyruar qeveria dhe deputetët e saj. Ajo e djeshmja ka qenë vazhdimësi e protestave tona në parlament. Na kanë mbyllur çdo lloj komunikimi. Madje dje, Çuçi me ironi tha se nuk do të ketë negocim me opozitën. Por ne nuk po kërkojmë negocim , por te drejtat tona. Dje ka qenë një situatë burgu, terrori, ku çdo deputet kishte 2 gardistë që duhej të përballej.

Ne nuk kemi dashur të agravohet. Kemi kërkuar në fillim me butësi ngritjen e komisioneve, por kjo ishte një situatë e detyruar, sepse në momentin kur thonë se nuk do të marrim në konsideratë snjë gjë që ju thonë, ishte koha për të reagua”, tha ajo.

Deputetja u shpreh se është në tavolinën e diskutimit një grevë urie, por theksoi se në mbledhjen e ardhshme do vendoset se çfarë hapi do të ndiqet.

“Debatet tonë në mbledhjet e Grupit Parlamentar janë të gjata. Është hedhur dhe propozimi për të hyrë në grevë urie. Po diskutohet dhe në mbledhjen tjetër do të vendoset sesi do të vijohet me aksionin. Kemi marrë vendimin të përballemi me këtë terror. Aksioni ynë ka nisur para se të merrej masa ndaj Berishës. Çështja e tij nuk lidhet me aksionin tonë opozitar, por për të ruajtur dinjitetin e deputetëve”, tha ajo.

Më të lexuarat