BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x
BREAKING NEWS

Mesazhi i fortë nga SHBA, Antony Blinken publikon emrat: Këta janë Kampionët tanë Antikorrupsion, së bashku do të ndëshkojmë të korruptuarit

Mesazhi i fortë nga SHBA, Antony Blinken publikon emrat: Këta
x

Politike

Tensionet në PD, Marku del me bindjen e plotë: Ky është objektivi i vetëm i Sali Berishës

Tensionet në PD, Marku del me bindjen e plotë: Ky është

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Mark Marku është shprehur në emisionin “Opinion” se mbledhja e Kuvendit Kombëtar nga ish-kryeministrit Sali Berisha është për pushtet personal dhe për të rimarrë PD-në.

Sipas Markut, objektivi i Berishës është vetëm largimi i Lulzim Bashës nga drejtimi i PD dhe se nuk paraqet një tezë të qartë si do të ndryshojë Partia Demokratike.

Marku u shpreh se Berisha duhet të bëjë publike listën e të gjithë delegatëve që kanë firmosur për mbledhjen e Kuvendit.

 “Unë mendoj që vërtet në statut ekziston e drejta që një përqindje e delegatëve të mbledhin kongresin.  Ka procedura, që do të thotë shifrat që deklaron Berisha duhet të dalin. Edhe Basha, por Basha nuk po tenton të bëjë kongres. Berisha duhet të paraqesë listën e delegatëve. Problemi është çfarë deklaron njëri dhe çfarë deklaron tjetri. Për mua ajo që është e dukshme është që ky kongres dhe kjo lëvizje nuk është për PD-në dhe as për ardhjen e saj në pushtet, është për pushtet personal dhe Berisha po kërkon të marrë PD. Një nga problemet që ka Berisha, kjo lëvizje nuk ka asnjë tezë deri tani, përveç një kërkesë që të hiqet Basha. Nuk ka një tezë si do të ndryshojë PD. Qëllimi është për të hequr Bashën. Dy gjëra ka që nuk shkojnë në argumentet e Berishës: E para, Basha e Berishën dhe ata që janë pasuesit e Berishës  e zgjodhën para dy muajve në një kuvend të pa kontestuar. Unë kam hedhur idenë që ky kongres mos konsiderohet si kongres normal, të krijohet një grup për rithemelimin e partisë. Të hidhen tezat dhe të mblidhen njerëzit, të diskutohet. Do një kohë të gjatë. Nuk është ngut. Nguti në këtë rast është i Berishës. Nuk është nguti i PD për të bërë një kongres shpejt e shpejt për të hequr Bashën. Sa e besueshme do jetë PD kur i thuhen gjithë këto të pavërteta njerëzve tani”, u shpreh Mark Marku.

Më të lexuarat