BREAKING NEWS

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga Milaim Zeka: Ja premtimi për Gjykatën e Hagës

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga
x
BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x

Politike

Tensione të forta/ Berisha bëri veprimin e pazakontë dhe u ul në karrigen e socialistëve, Balla lëshon gojën keq në parlament: Ky PS-së i ha atë…! Kam frikë se do i duhet vizë për të shkuar edhe në Lalëz

Tensione të forta/ Berisha bëri veprimin e pazakontë dhe u ul

Ish-kryeministri Sali Berisha e priti radhën e fjalës në parlament i ulur në karriget e deputetëve socialistë. Në fjalën e tij Berisha sqaroi dhe simbolin e këtij veprimi të pazakontë.

Ish-kryeministri theksoi se qëllimi i këtij gjesti ishte për t’i treguar socialistëve se avokatët e intersave të tyre janë demokratët pasi qeveria ka dështuar në çdo aspekt.

Kreu i grupit parlamentar i Partisë Socialiste Taulant Balla iu ka përgjigjur menjëherë Sali Berishës, ku e ka quajtur provokim uljen e Berishë në anën e të majtëve sot në Kuvend.

Ai deklaroi se Berisha nuk i afrohet dot kurrë socialistëve ndërsa shtoi se PS në 30 vite ka luftuar vetëm për të mirën e këtij vendi.

“Nuk ndodh që unë të vij të ulem në rreshtin tuaj. Ne nuk bëmë asnjë reagim sepse burrë i vjetër nuk qëndron dot në këmbë. Menduam se e kishte nga mosha nevojën për t’u ulur. Sa i takon asaj që tha këtu që ky pisllëku vjen në parlament sepse i përfaqëson më mirë socialistët.


Ky PS-së i ha atë… Nuk i afrohet dot kurrë. PS në këto 30 vite ka kontribuar vetëm për të mirën e këtij vendi. E ka tradhtuar Shqipërinë sa herë i jepet mundësia. Njeriu i varkës së Enver Hoxhës.

 Që furnizoi me naftë makinerinë luftarake të Millosheviçit. Vjen këtu dhe thotë unë përfaqësoj socialistët. Ky turpi i këtij parlamenti. Bën pis foltoren e parlamentit dhe ky tjetri këtu bën si i prekur, apapapa. Duhet të keni turp që vazhdoni dhe i rrini nga mbrapa. Kam frikë se do i duhet vizë për të shkuar edhe në Lalëz”, tha Balla.

Më të lexuarat