Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tensionohet situata/ Kryetari i PD në Kukës del me paralajmërim të rëndë, tregon çfarë e pret Ramën në orën 16:00

Postuar: 25/06/2019 - 11:57

Edhe pak orë kanë mbetur nga vizita e kryeministrit Edi Rama në Kukës në vizitën përmbyllëse të fushatës për zgjedhjet lokale të 30 qershorit, Partia Demokratike ka thirrur dhe ka marë leje nga bashkia pëe të organizuar një protestë.

Kryetari i Partisë Demokratike në Kukës, Arif Rexhmati, ka ftuar të gjithë kuksianët që të bashkohen në protestën që do të zhvillohet sot në orën 16:00. Ai paralajmëron se është i gatshëm të hyjë në burg për votën e lirë.

“Më mirë në burg për votën e lirë se sa të ndërtoj me durt e mia burgun për fëmijt e mi!

Mos mungoni ,ora16.00✌✌✌✌”-thotë Rexhmati në rrjetet sociale, duke paralajmëruar se Kukësi mund të jetë arena e radhës së përplasjeve të mbështetësve të PD dhe policisë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/07/2019 - 12:26

Kryetari i PD, Lulzim Basha, deklaroi nga Tropoja se qeveria ka diskriminuar bashkitë e veriut për të ndëshkuar politikisht qytetarët që nuk mbështesin qeverinë e Edi Ramës.

Postuar: 23/07/2019 - 12:20

Nenkryetari i Partisë Demokratike Edmond Spaho deklaroi se opozita do të vijojë protestat si rrug

Postuar: 23/07/2019 - 12:10

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dhënë dje një mesazh shumë të qartë për të gjithë pushtetarë

Postuar: 23/07/2019 - 11:27

Ish-deputeti i PD, Tritan Shehu përmes një statusi në “Facebook” shprehet se procesi

Postuar: 23/07/2019 - 11:07

OSBE i ka dërguar një letër kryeministrit Edi Rama në lidhje me paketën anti shpifje për të rishi

Postuar: 23/07/2019 - 10:55

Ish-ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjanit nuk i del ‘e keqja’ me përkujtimin e 3 vje

Postuar: 23/07/2019 - 10:55

Thellohet akoma dhe më tej skandali me falimentimin e “Veneto Banka”.