BREAKING NEWS

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet sekrete”/ Artan Hoxha nxjerr informacionin e rëndësishëm, flet me emra dhe zbulon ku fshihet vrasësi i Remzi Hoxhës: Krim shtetëror!

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet
x
BREAKING NEWS

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e grabitjes së biznesmenit në Krujë dhe bën paralajmërimin ‘bombë’: Do të ketë viktima!

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj Shqipërisë, hyn në fuqi menjëherë që ditën e nesërme

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj
x
BREAKING NEWS

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”, Frrok Çupi plas deklaratën ‘bombë’ për ish-kryeministrin dhe ngre alarmin për lëvizjen e fundit të Bashës

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”,
x
BREAKING NEWS

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet
x
BREAKING NEWS

Basha bën publikë organizatorët që duan ta largojnë nga drejtimi i PD, akuzon dyshen Meta-Berisha si skenaristë dhe regjisorë të foltores antiamerikane

Basha bën publikë organizatorët që duan ta largojnë nga
x
BREAKING NEWS

Drafti/ SHBA zgjeron gamën e zyrtarëve që mund të shpallen “non grata”, nga politikanët trafikantë, tek ata që ushtrojnë presion ndaj drejtësisë

Drafti/ SHBA zgjeron gamën e zyrtarëve që mund të shpallen
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja çfarë di unë për lidhjet e Berishës me komunizmin, nga emërimi sekretar partie, tek aleanca me Ramizin

Muharrem Xhafa: Ja çfarë di unë për lidhjet e
x

Politike

Tensionohet situata në Kuvend/ "O Tritan të kuptoj që foltorja ka problemet e veta...", Balla i del ‘kundër’ kryeministrit, i thyen rregullin Edi Ramës

Tensionohet situata në Kuvend/ "O Tritan të kuptoj që

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste ka dalë nga rregulli i vendosur nga partia e tij për të mos komentuar asgjë që lidhet me përplasjen e brendshme brenda PD-së. Teksa po debatonte me opozitën, për kohën e lënë në dispozicion të deputetëve për të folur në seancë, Balla ka replikuar me Tritan Shehun, për foltoren e Berishës.

“Mbledhjet e konferencës së kryetarëve pavarësisht se janë të mbyllura, procesverbali i tyre është publik, nga të dy krahët është rënë dakord që deri në vaksinimin e plotë të të gjithë deputetëve, ne kemi… (ndërhyn Tritan Shehu)

O Tritan, e kuptoj që foltorja ka problemet e veta, po më lër të flas në foltoren time këtu.

Deri në vaksinimin e plotë ne kemi rënë dakord që të ketë një orar të shkurtuar diskutimesh, sot po mbahet mbledhja e Parlamentit Europian, dhe për 700 eurodeputetë është lënë kohë vetëm 4 orë për diskutime. Nuk ka asnjë deputet të paktën në Europë, që nuk i mban seancat me kohë të reduktuar”, tha Balla gjatë seancës në Kuvend që ka nisur me debate.

Opozita kërkon që të ketë më shumë kohë në dispozicion që deputetët të kenë mundësi që të flasin, ndërkohë që mazhoranca pretendon se kjo bie ndesh me rregullat anticovid.

Më të lexuarat