Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tensionohet situata tek Unaza e Re, vazhdon protesta te Drejtoria e Policisë, shpërthen Flamur Noka: Nëse do të isha unë ministër...

Postuar: 10/10/2019 - 11:23

Ish-ministri i Brendshëm Flamur Noka i është bashkuar protestës së banorëve të Unazës së Re te Drejtoria e Policisë së Tiranës. "Kauza e banorëve të Astirit është e shenjtëruar, këta banorë mbrojnë të drejtat e tyre, banesën e tyre, janë heronj.

Opozita e mbron me çdo çmim këtë kauzë. Nëse unë do të isha ministër i Brendshëm do të isha kategorik kundër atij ligji. Dhe nësë PD-ja do të ishte në pushtet, këto babëzi nuk do të ndodhnin" tha Noka.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/10/2019 - 18:16

Kryeministri i vendit Edi Rama deklaroi se gratë deputete bëjnë një punë voluminoze, në parlament dhe në terren.

Ai tha se nuk e dinte që kryetarja e Këshillit Bashkiak në Krujë është grua. Rama u shpreh se

Postuar: 22/10/2019 - 18:10

Muaj tetor në të gjithë botën është muaji i ndërgjegjësimit për Kancerin e Gjirit.Kryeministri ka

Postuar: 22/10/2019 - 17:58

Liderët e Bashkimit Europian ripërsërisin kritikat e tyre për mos hapjen e negociatave të anëtarë

Postuar: 22/10/2019 - 17:49

Ish-deputetja e PD, Grida Duma tha se duhet të protestojmë për mos hapjen e negociatave sepse kjo

Postuar: 22/10/2019 - 17:47

Ish-nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku ka komentuar zhvillimet e fundit politi

Postuar: 22/10/2019 - 17:19

Lideri i opozitës, Lulzim Basha ka replikuar sërish kryeministrin Edi Rama në rrjetet sociale.

Postuar: 22/10/2019 - 17:11

Ish-ministri i punëve të jashtme greke, Nikos Kotzias përmes një postimi në Twitter ka shkruar se