Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Tepsia mori fund”, Rama jep lajmin e madh për studentët

Postuar: 11/01/2019 - 11:32

Kryeministri Rama në prezantimin e  “Platformës së punësimit të studentëve ekselentë administratë u shpreh se ka ikur koha kur punësimet bëheshin përmes tepsisë së vjetër. Ai mes tjerash tha se të gjithë studentët ekselentë do të kenë mundësi punësimi.

“Protesta e studentëve ka një potencial shumë të madh për të bërë së bashki një transformim rrënjësor. Ne na dha një shtysë për të bërë të mundur edhe këtë program.

Ky program nuk mund të bëhet pa ju, për një aryse shumë të thjesht. Protesta dhe e gjithë kjo shfaqje shembullore, të shqetësimeve të reja për të hapur dyert e administratës na dhanë mundësin edhe me partnerët ndërkombëtar, e kemi të domosdoshme  ta kapërcejmë ligjin. Me një VKM të gjithë më të mirët të jenë pjesë në administratë.

Si do  qoftë kjo krijon një boshllëk, një pjesë dekurajohet dhe një pjesë tjetër thonë: Do të largohen. Me këtë program ne e kapërcejmë ligjin. Falë kësaj protestës ne kapërcejmë të gjithë inercinë e tepsisë së hershme. Prioritete e kanë ata që e kanë më të mirët,. Ky garantohet në mënyrë mekanike, ska nevojë për konkurs”, tha ai.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/01/2019 - 14:32

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka shigjetuar nga mbledhja e Kryesisë së KDK-së, Kryetarin e Parlamentit Gramoz Ruçi, i cili refuzoi t’i jepte të drejtën e fjalës opozitës në mbledhjen e fu

Postuar: 18/01/2019 - 14:07

Dy ditë më parë emisioni ‘Top Story’ ngriti akuza ndaj disa zyrtarëve të lartë në ven

Postuar: 18/01/2019 - 13:35

Kuvendi i Shqipërisë përmes një njoftimi për mediat ka bërë me dije se të hënën e 21 janarit do t

Postuar: 18/01/2019 - 13:14

Kryeministri Edi Rama gjatë takimit me studentët ka deklaruar se qeveria s’mund të merret p

Postuar: 18/01/2019 - 12:52

Kryetari i Parlamentit, Gramoz Ruçi ka folur sot për debatin që ka lindur për korrigjimin e kufij

Postuar: 18/01/2019 - 12:34

Kryeministri Edi Rama  nga prezantimi i “Paktit për Universitetin”, ka edhe një

Postuar: 18/01/2019 - 12:33

Një studente është shprehur skeptike përballë kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj, lidhur me