BREAKING NEWS

'Iku nga Durrësi se mori vesh se do shkonte Basha', Rama i përgjigjet Sali Berishës

'Iku nga Durrësi se mori vesh se do shkonte Basha', Rama i
x

Politike

Tërmeti/ Bledi Çuçi si Rama, tregon kush do ndëshkohet

Tërmeti/ Bledi Çuçi si Rama, tregon kush do ndëshkohet

Ministri fuqiplotë Bledi Çuçi është shprehur në një linjë me kryeministrin Rama sa i takon abuzive me pallate, ndërsa tha se mbështet dhe i bën thirrje prokurorisë të bëjë punën e saj.

I pyetur nëse ka dijeni apo jo për ndonjë pallat  që ka pasur dëmtime dhe nuk është zbatuar nga tërmeti i në 21 shtator, Çuçi u shpreh: “Kjo është një çështje që i takon organeve kompetenteve për t’u hetuar. Unë kërkoj që të hetohet deri në fund. Çdo përgjegjës të ndëshkohet deri në fund, por kjo nuk më takon mua. Prokuroria të hetojë nëse në një nga këto pallate ka dëmtime në 21 shtator, nëse mund të ketë pasur një vendim për këto pallate”-tha  Çuçi.