BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS, lë edhe mandatin e deputetit: Deklaroj fundin e...

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS,
x
BREAKING NEWS

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me lot në sy mban fjalimin drithërues dhe zbulon vendimin që ka marrë: Do plotësoj porosinë e babait!

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me
x
BREAKING NEWS

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi i jashtëzakonshën i PS, ja kush e shoqëronte kryeministrin Rama në momentin e hyrjes dhe gjesti i tij që tërhoqi vëmendjen (VIDEO-LIVE)

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi  i jashtëzakonshën i PS, ja kush e
x
BREAKING NEWS

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e Shëndetësisë jep lajmin e mirë, ja sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit (Harta e shpërndarjes)

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e
x
BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x

Rajoni

Tërmeti i fortë godet ishujt grekë, sizmologët grekë parashikojnë çfarë pritet në orët e ardhshme: Mund të ndodhin lëkundje edhe më...

Tërmeti i fortë godet ishujt grekë, sizmologët grekë

Një tërmet i fortë prej 6.7 ka goditur pasditen e sotme ishujt grekë. Epiqendra e tërmetit ishte në veri të Samos, në një zonë deti dhe thellësia sipas informacionit të parë është më pak se 10 kilometra, që do të thotë se është një tërmet sipërfaqësor.

Dridhja më e fortë që zgjati për një kohë të gjatë, u ndie në të gjithë Greqinë, por edhe në Turqi , Bullgari dhe Shqipëri. Tronditjet më të forta tashmë janë regjistruar.

Sipas shkencëtarëve, lëkundjet pas tërmetit pritet të zgjasin me javë apo edhe muaj, megjithatë, 48 orët e para janë gjithmonë thelbësore për shfaqjen e një tronditje shumë të fortë. Rreth një orë pas tërmetit më të fortë, presidenti i OASP, Profesor Efthymis Lekkasu bëri thirrje banorëve të Samos që të mos hyjnë në shtëpi, të jenë shumë të kujdesshëm në lëvizjet e tyre dhe të qëndrojnë të qetë. Sipas presidentit të Institutit Gjeodinamik, Akis Tselentis, është e mundur që një tërmet të ndodhë edhe mbi 6 Rihter, duke qenë se tërmeti kryesor ishte i rendit prej 6.7 Rihter.